Loomulikult on ohtralt küsimusi ja kahtlusi kaasa toonud ka Inderk Neivelti ja Linnar Viiki eestvedamisel sündinud uus makseteenus nimega Pocopay. Vahendame ettevõtte vastused Postimehe lugejate esitatud küsimustele.
- Kas tegemist on kuskil riigis registreeritud krediidiasutusega? See vist on vajalik raha kogumise võimaluse pakkumiseks – kas sellel teemal on kõik seaduslik?
Pocopay on Eestis registreeritud makseasutus. Makseasutusena tegutsemiseks omab Pocopay Eesti Finantsinspektsiooni poolt antud vastavat tegevusluba, millega on võimalik soovi korral tutvuda Eesti Finantsinspektsiooni veebilehel.
Pocopay ei ole krediidiasutus (pank) mis tähendab, et raha, mida meie juures avatud kontole kantakse, ei ole hoius ja seda tuleb kasutada makseteks. Pocopay ei motiveeri oma kliente paigutama oma raha maksekontole eesmärgil teenida intressitulu (nagu seda on hoiuste puhul). Samuti ei anna Pocopay laenu.
- Kas Pocopay kontol olev raha on riigi poolt tagatud nagu pankades hoitav raha?
Pocopay ei osale hoiuste tagamise skeemis, kuna viimane on loodud üksnes pankadele.
Siiski ei tähenda see, et vahendid, mida meie juures avatud kontole kantakse, ei oleks kaitstud. Oluline on, et vastavalt seadusele hoiab Pocopay kliendi varad lahus muudest varadest, mis ei puuduta makseteenuste osutamist. See omakorda tähendab, et nt. Pocopay pankroti korral, ei kasutata klientide vara Pocopay kohutuste katteks.
- Kuidas on võimalik, et Pocopay tuvastab kliente läbi pangalingi ja dokumendi pildistamise? Miks teised pangad nii ei tee, on üsna uskumatu, et keegi pole varem suutnud sellist lahendust välja mõelda. On see seaduslik?