ERR: NAGi nõukogu liikmel võib olla huvide konflikt (1)

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
NAG, uus lennuliin
NAG, uus lennuliin Foto: Marek Metslaid

Nordic Aviation Groupi (NAG) nõukogu liige Toomas Uibo on tihedalt seotud ka NAGi poolt kasutatavatele lennukitele litsentsi hankinud ettevõttega Nordic Aviation Academy (NAA), mis võib tähendada huvide konflikti, kirjutab ERRi ingliskeelne portaal.

Uibo töötab NAAs lennukoolitajana, õpetades lennuõigust, lennundusreegleid ja navigeerimist. Ta ütles ERRile, et ta saab koolitada ainult erapiloote ja märkis, et ta ei ole seal palgaline töötaja, vaid pakub osalist teenust.

Samas toob portaal välja, et just tänu NAA litsentsidele saab uuele riiklikule lennufirmale personali värbamiseks loodud ettevõte Nordic Crew Management (NCM) võtta lennufirmasse piloote tööle nii, et piloodid peavad ise kinni maksma lennukite tüübikoolituse.

Lisaks tekitab küsimusi asjaolu, et NAA taotles Bombardier CRJ tüüpi lennukite pilootidele väljaõppe tegemiseks litsentsi juba eelmise aasta 26. oktoobril, mil pankrotistunud lennufirma Estonian Airile antud riigiabi ei olnud veel ebaseaduslikuks kuulutatud ja polnud teada, missuguseid lennukeid NAG tulevikus kasutama hakkab.

Peale selle toob ERR välja, et NAA endine osanik ja Estonian Airi nõukogu liige Märten Vaikmaa müüs oma osaluse firmas mullu 10. novembril Hiiumaa Lennukompaniile.

Nii NAA kui ka NCM kuuluvad praegu Hiiumaa Lennukompaniile, mille omanikuks on Tõnis Lepp.

Sakkov: huvide konflikti ei ole

Nordic Aviation Groupi (NAG) juhatuse liige Erik Sakkov lükkas ümber väited, et lennufirma nõukogu liige Toomas Uibo võiks endaga seotud ettevõtte huvisid NAGis edendada, kuna nõukogu liige ei osale aktiivselt ettevõtte juhtimises.

Sakkov rääkis BNSile, et tema ei näe selles probleemi, kui Toomas Uibo kuulub üheaegselt nii NAGi nõukokku kui ka NAGiga koostööd tegeva ettevõtte Nordic Aviation Academy (NAA) ridadesse, vahendab BNS. 

«See ei ole mingi huvide konflikt, kuna ta ei osale aktiivselt ja igapäevaselt ettevõtte juhtimise töös ega saa endale seetõttu mingeid täiendavad hüvesid välja kaubelda,» märkis Sakkov.

Tagasi üles