N, 7.12.2023

Tasub teada - mida teha, kui eeltäidetud tuludeklaratsioonis on viga

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Sander Ilvest / Postimees

Kuni kolmapäevani saab tutvuda eeltäidetud tuludeklaratsiooniga ja juhul, kui deklaratsioonist puuduvad näiteks koolituskulud, tuleks võtta ühendust koolitusfirmaga.

Eelmisel aastal makstud kodulaenu intresside või ka investeerimiskontode andmete puudumise puhul peaks aga inimene ise oma internetipangas andmed ära saatma, misjärel ilmuvad need ka kohe eeltäidetud deklaratsioonile, vahendas ERR uudised «Aktuaalset Kaamerat».

«Kui on juhtunud, et inimesel on võimalik saada soodustust alates teisest kuni 17-aastasest lapsest ja laps on suvel tööl käinud, siis eeltäidame ka lapse andmed,» selgitas Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde.

Udde sõnul jälgib maksuamet endiselt väga tähelepanelikult välismaalt saadud tulu ning üüritulu, mida on deklareeritakse järjest rohkem.

Tuludeklaratsiooni saab esitada maksu- ja tolliametile alates järgmisest esmaspäevast kuni 31. märtsini, teenindusbürood hakkavad eeltäidetud tuludeklaratsiooni väljatrükki väljastama samuti nädala pärast.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles