L, 2.12.2023

Jõuluootuse nautimiseks meisterda kaarte ja õpi luuletusi

Eger Ninn
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Meisterda ise jõulukaarte ja kingi neid inimestele, kellele tahad midagi head öelda.
Meisterda ise jõulukaarte ja kingi neid inimestele, kellele tahad midagi head öelda. Foto: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht

Oled mõnikord tundnud, et detsember läheb kiiresti rabeledes mööda, juba ongi jõuluõhtu, ruttu praad kõhtu, kingid kätte ja… saigi läbi, kirjutas ajajuhtimisekspert Ardo Reinsalu portaalis ajajuhtimine.ee.


«Paaritunnine jõuluõhtu ei kompenseeri eelnenud pingutust ja seetõttu on mõistlik alustada jõulutundega varem. Erinevate uuringute põhjal on teada, et inimestele meeldib head asja kohese tarbimise asemel pigem oodata ja alles siis tarbida. Seega – jõulust veelgi olulisem on jõulude ootus,» selgitas Reinsalu.

Mida siis saab ära teha selleks, et kiirest ajast jääks meeldiv mälestus? «Alusta jõulutunde kultiveerimisega vara, kasvõi näiteks juba esimese kuuse ja jõululaulude ilmumisel kaubanduskeskustesse,» soovitas ta.

«Rõõmusta iga lumehelbe üle, mis taevast langeb. Istu viieks minutiks kohvikusse ja naudi tassi head kohvi – see ei võta palju aega ja on stressi vältimisel niivõrd tähtis. Hea ajajuhtija pole mitte see, kes saab võimalikult palju asju tehtud, vaid see, kes võtab endale aega naudingut pakkuvate ja oluliste tegevuste jaoks,» lisas Reinsalu.

Jõulueelsel ajal muutuvad inimesed meeldivamaks. Just siis on rohkem juhuslikke möödujaid, kes küsimata kargavad appi lumehange kinni jäänud autot välja lükkama. Vaata ka ise selle pilguga ringi – kas saad aidata raske koolikotiga koolilast üle tee minna, lapsevankriga emal trammi astuda või pakkuda muud abi, mida keegi vaja. Andmise rõõm on kõige suurem rõõm ja meie rahulolu hästi veedetud ajast on seda suurem, mida rohkem me saame teistele abiks olla.

«Igati vahva tegevus on jõululuuletuse õppimine – sellega võib tegeleda terve detsembri kui vaja. Luuletuste otsimine, nende märkamine ja meeldejätmine on meeldiv protsess, mida saab teha kõikide muude kiirete jõulutoimetustega paralleelselt. Ei ole midagi hirmsamat järjekordsest jõuluvana punaninast või jõuluõhtul sms-teenusega kiirelt tellitud neljarealise salmi veerimisest. Üllata luuletusega ennast ja teisi,» soovitas ajajuhtimisekspert veel.

Head positiivsed emotsioonid on alati seotud inimeste tänamisega – ja see töötab mõlemapoolselt. Kavala nipina tõi Reinsalu välja ise armsate jõulukaartide meisterdamise, mida siis endaga iga päev kaasas tassida.

«Niipea kui märkad kedagi, kellele tahaksid midagi head öelda, kingi talle oma kaart ja ütle aitäh möödunud aasta eest. Sa ei kujuta ette kui võimas on sellise teo mõju. Inimesed annavad sulle kamaluga positiivseid emotsioone tagasi ja lisaks aitab selline suhete arendamine kogu järgmise aasta teie koostööle kaasa. Kinkimisel ära piirdu ainult sõprade ja sugulastega – kaardi saaja võib olla ka kolleeg, klient, naeratav kohvikuteenindaja, trennikaaslane või lihtsalt inimene tänavalt,» tõi ta välja veel ühe hea soovituse.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles