L, 2.12.2023

Kaks kolmandikku kaugloetavatest elektriarvestitest juba töötavad

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaugloetav elektriarvesti
Kaugloetav elektriarvesti Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Möödunud aasta detsembris kogus võrguettevõte Elektrilevi rohkem kui kahe kolmandiku ehk 422 330 majapidamise ja ettevõtte elektriarvesti näidud kauglugemise teel.

Möödunud aastal viidi kauglugemisele ligi 202 000 majapidamist, mis on ligi kolmandik kogu projekti käigus paigaldatud arvestitest, teatas Elektrilevi. 2016 aastaks on paigaldada jäänud veel viimased 103 000 kaugloetavat elektriarvestit ja viimane kolmandik arvestitest kauglugemisele üle viia.

Viimastelt klientidelt, kellel uut arvestit veel ei ole, loodab Elektrilevi mõned kuud kannatlikkust. «Järgmine poolaasta saab olema töine. Loodame viimased arvestid paika saada suve lõpuks,» selgitas Elektrilevi kauglugemise programmi juht Mait Rahi kelle sõnul vahetatakse keskmiselt 3000-4000 arvestit nädalas.

Kokku on 2015. aasta lõpu seisuga paigaldatud üle 520 000 kaugloetava arvesti.

Erinevalt senistest arvestitest tuleb kaugloetav arvesti hoida pidevalt elektrivõrgus sest nii teab võrguettevõtja, et arvesti on töökorras ja edastab infot tarbitud elektrikoguste kohta. Kohtades, kus igapäevast tarbimist ei toimu, näiteks suvilad, saab elektri välja lülitada arvestil asuvast lülitist. Nii suletakse vool tarbimiskohas, aga arvesti ise jääb vooluvõrguga ühendatuks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles