Eesti tuntuim ehitusfirma rikkus Ruhnus muinsuskaitse nõudeid

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Merko Ehitus
Merko Ehitus Foto: Liis Treimann

Eesti suurim ehitusfirma AS Merko Ehitus rikkus Ruhnus vee- ja kanalisatsioonitorustike paigaldamisel muinsuskaitse nõudeid, kuna ei taganud objektil arheoloogilist järelevalvet.

«Nad panid muinsuskaitsevööndis asuvas Ruhnu külas kanalisatsiooni- ja veetrasse tingimusel, et tagavad tööde käigus ühtlasi ka arheoloogilise järelevalve,» sõnas muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektor Mihkel Koppel, kirjutas Meie Maa. «Samas pole nad minu teada ühegi arheoloogiga ühendust võtnud, rääkimata sellest, et nad oleksid arheoloogi muinsuskaitsega kooskõlastanud.»

Muinsuskaitse pahameele põhjustas eelkõige see, et torustikutööde käigus pöörati segi hulga pinnast, mis võib varjata haruldasi leide mitmest ajastust

Trahvi ei hakanud muinsuskaitse suurfirmale siiski tegema, sest üheskoos leiti kompromiss ja nii rahastab Merko nüüd vee ja kanalisatsiooniga liitumisel toimuvate kaevamistööde arheoloogilist järelevalvet, mida hakkab ilmselt tegema Eesti tunnustatumaid arheolooge, Tartu ülikooli ajaloo- ja arheoloogiainstituudi juhataja Aivar Kriiska, kes mõned aastad tagasi juba osales saarel arheoloogilistel väljakaevamistel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles