N, 7.12.2023

Apple'i laadijalt võib saada elektrilöögi

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: x

Apple vahetab välja osa laadijaid, kuna seinapistikute adapterid võivad minna katki ja anda seetõttu elektrilöögi.

Apple on kindlaks teinud, et väga harvadel juhtudel võivad Mandri-Euroopas, Austraalias, Uus-Meremaal, Koreas, Argentinas ja Brasiilias kasutamiseks mõeldud Apple'i kaheharulised vahelduvvoolu seinapistiku adapterid katki minna ja põhjustada nende puudutamise korral elektrilöögi ohu, teatab ettevõte. Need seinapistiku adapterid olid aastatel 2003 kuni 2015 kaasas Maci ja teatud iOS-i seadmetega ning kuulusid ka komplekti Apple World Travel Adapter Kit.

Foto: Apple

Seinapistiku adapteri tuvastamine

Võrrelge adapterit allpool olevate piltidega. Probleemse seinapistiku adapteri sisemises pilus, mille kaudu see Apple'i toiteadapteriga ühendatakse, on kirjas 4 või 5 tähemärki või tähemärgid puuduvad. Muudetud adapteritel on pilus kirjas 3-täheline piirkonna kood (EUR, KOR, AUS, ARG või BRA).

Ettevõte vahetab probleemsed seinapistiku adapterid tasuta uue ja muudetud adapteri vastu.

Selleks tuleb pöörduda kohaliku Apple'i volitatud teenusepakkuja poole. Kuna asendamiseks on vaja kontrollida Maci, iPadi, iPhone'i või iPodi seerianumbrit, on soovitatav see enne ühenduse võtmist kindlaks teha. Seadme seerianumbrit on tootja kinnitusel  lihtne leida.

Komplekti World Travel Adapter Kit ostnud kliendid peaksid kasutama probleemsete osade asendamiseks üht ülaltoodud valikutest.

Kui  selle probleemi tõttu  on klient sunnitud  mõne osa asendamise eest maksma, tuleks samuti võtta ühendust hüvitise saamiseks.

Asendamisprogramm ei puuduta muudes riikides, nagu Ameerika Ühendriigid, Ühendkuningriik, Hiina ja Jaapan, müüdavaid seinapistiku adaptereid ega Apple'i USB-toiteadaptereid.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles