N, 30.11.2023

Prokuratuur avaldas Priske ja Tsäkko kahtlustuste sisu

Kaja Koovit
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Prokuratuur  avaldas täna majandusministeeriumi kantslerile  Marika Priskele ja maanteeameti peadirektorile Tamur Tsäkkole esitatud kahtlustuste sisu.

Aruvalla-Kose teelõigu riigihankel avaldasid Priske ja Tsäkko kahtlustuste kohaselt kahele riigihanke pakkujale survet, et viimased omavahel riigihanke tulemustes kokku lepiksid, võimaldades n-ö kaotajale vastutasuks alltöövõttu. Katsed sellise kokkuleppe sõlmimiseks nurjusid ühe ühispakkuja ehk siis Lemminkäineni mittenõustumise tõttu.  Samuti avaldasid nad korduvalt survet riigihanke komisjoni liikmetele, et viimased teeksid ettepaneku tunnistada hankel ebaseaduslikult võitjaks Nordecon Infra pakkumine.

Liiapeksi-Loobu teelõigu remondi riigihankel andis Priske kahtlustuste kohaselt Tsäkkole ja majandusministeeriumi ametnikele korraldusi riigihanke võitjaks tulnud Nordecon Infra kahjumi kompenseerimise võimaluste väljatöötamiseks. NImelt oli hanke võitja taotlenud lepingus sätestatud tööde muutmist eesmärgiga katta alguses pakutud hinna ja tööde maksumuse vahest tulenevat kahjumit., esitades taotlusi ka mittevajalike tööde tegemiseks.

Kahtlustuste kohaselt nõustusid mõlemad kahtlustatud ka täiendavate tööde tegemisega. Mittevajalikud tööd jäid teostamata, sest omanikujärelevalve  teostaja ei nõustunud sellega.

Mittevajalikele töödele kulutatud summad ei oleks olnud abikõlbulikud ja saadud välistoetused oleks tulnud kas osaliselt või täielikult tagasi maksta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles