E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nordic Aviation laseb tänasest lennukis kõlada emakeelel

Maiken Mägi
, reporter
Facebook
Comments
Nordic Aviationi stjuardessid.
Nordic Aviationi stjuardessid. Foto: Liis Treimann

Täna alustab lendamist Nordic Aviationi esimene oma lennuk koos Eesti meeskonna ja eestikeelse pardateenindusega.

Tegu on Bombardier CRJ700 tüüpi lennukiga, mis hakkab teenindama peaasjalikult pikemaid lennuliine - Amsterdami, Brüsselit, Kiievit. Avalend stardib Tallinnast Amsterdami poole 20. jaanuaril kell 18:10.

Nordic Aviationi juhatuse liikme Erik Sakkovi sõnul on esimese oma lennuki tulek samm lähemale päris lennufirmaks muutumise teel.

«Kui siiani oleme rabelenud, et otselennud Tallinnast koostööpartnerite abiga jätkuksid, siis siit edasi saame hakata ka kvaliteedile rõhuma. Oma lennukipark ning oma meeskondade olemasolu pardal loob nüüd selleks võimalused,» rääkis Sakkov.

Tegu on esimese õhusõidukiga Nordic Aviationi lennukipargis. Edasi loodab ettevõte liikuda oma lennukitele tempos üks lennuk kuus. Teine, samuti CRJ700 tüüpi lennumasin peaks alustama lendamist juba veebruaris. Suveks loodab Nordic Aviation kasvatada oma lennukipargi kuue lennukini, mis plaanide kohaselt on kõik CRJ-tüüpi õhumasinad.

Lende alustav CRJ700 on renditud dry-lease lepinguga USA liisinguandjalt Regional One. Lennukit opereerib Nordic Aviation Group, mis tegutseb Adria Airways lennuettevõtja sertifikaadi all.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles