N, 30.11.2023

Briti idufirmadesse pumbati mullu rekordilised 3,6 miljardit dollarit

PM Majandus
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kohvireklaam Londonis Old Streeti ringtee ümbruses asuva start-upide keskuse ehk Silicon Roundabouti juures.
Kohvireklaam Londonis Old Streeti ringtee ümbruses asuva start-upide keskuse ehk Silicon Roundabouti juures. Foto: SCANPIX

Riskikapitalistid investeerisid Suurbritannia idufirmadesse 2015. aastal rekordilised 3,6 miljardit dollarit, kirjutab Startups.co.uk Londoni linnavõimude kogutud andmetele toetudes.

Investorid on muutunud viimastel aastatel üha heldemaks - 2014. aastal oli vastavaks näitajaks vaid 2,1 miljardit dollarit ehk aastaseks kasvuks oli lausa 70 protsenti.

Londonis asuvad idufirmad kogusid mullu 2,28 miljardit dollarit ehk 69 protsenti rohkem kui 2014. aastal, mil linna start-upide kogutulemuseks oli 1,3 miljardit dollarit.

Viimase viie aastaga on Briti idufirmad kaasanud investoritelt 9,7 miljardit dollarit, kõige rohkem seejuures finantstehnoloogiaettevõtted, mille arvele läks näiteks mullu umbes neljandik investeeringutest.

Kõige suurema ühekordse rahastuse sai 2015. aastal Londoni laenuplatvorm Funding Circle, mis kogus korraga 150 miljonit dollarit. Toidukullerteenus Deliveroo kogus aga kahe eraldi rahastusvooruga 195 miljoni dollari väärtuses uusi vahendeid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles