Taxify aasta: kaks miljonit tellimust ja 600 unustatud eset

Aivar Pau
, tehnikaajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Taxify taksoäpp.
Taxify taksoäpp. Foto: Eero Vabamägi

Takso- ja sõidujagamisteenuseid vahendava Taxify populaarsus kasvas möödunud aastal varasemaga võrreldes Eestis neli korda  - vahendati kokku 2.2 miljonit tellimust.

Taxify kaudu sai aasta jooksul tellimusi 3163 erinevat taksojuhti Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kuressaares. Kliendini jõudsid nad keskmiselt nelja minutiga ja ettevõtte hinnangul hoidsid nad rakenduse abil kokku 253 000 liitrit kütust ja sõideti vähem kui 3,2 miljonit kilomeetrit.

Kõige populaarsemad taksosõidu sihtkohad olid mullu Tallinna lennujaam, bussijaam ja korstnapühkija kuju Club Hollywoodi juures.  Järgnesid Tallinna sadama D-terminal, Viru tänav, Balti jaam, Telliskivi loomelinnak, Tallinna sadama A-terminal, Kristiine Keskus ja Ülemiste Keskus.

«Taxify jaoks oli 2015. aasta kiire kasvu aasta ja detsembris ületas klientide arv Euroopas 500 000 piiri. Kliendid jätsid aasta jooksul juhtidele kokku 694 000 reitingut, millest 93 protsenti olid maksimaalsed 5-tärnised hinnangud.

2015. aastal olid kõige populaarsemad taksosõitude sihtkohad Tallinna lennujaam, bussijaam ja korstnapühkija kuju ümbrus Club Hollywoodi juures.

Taxify aitas klientidel tagastada 574 autosse unustatud eset, peamiselt olid neiks mobiiltelefonid, rahakotid ja võtmed. Lisaks unustati autosse ka kassipoeg, elektrikitarr ja suur tort.

Välisriikides kasutasid Taxify teenuseid 14256 Eestist pärit mobiilinumbriga klienti ja populaarsemad sihtriigid oli Läti, Soome, Leedu, Valgevene ja Gruusia.

Taxify on Eestis 2013. aastal asutatud ettevõte, mis tegutseb praegu kaheksas riigis ja on kaasanud 1,5 miljonit eurot investeeringuid.

Tagasi üles