P, 3.12.2023

Seitse nippi, kuidas kaitsta oma telefoni talvekülmas

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Praktiliselt iga nutitelefon muutub talvepakase käes kapriisseks.
Praktiliselt iga nutitelefon muutub talvepakase käes kapriisseks. Foto: SCANPIX

Kuna eeloelvate päevade ilmaprognoos lubab langeda alla -20 kraadi külma, siis muutuvad oluliseks ka sellised nutitelefonide tervist puudutavad küsimused.

Samsung Electronics Baltics tooteekspert Henry Tiitus jagab telefoniomanikule seitse nõuannet, mis peaks aitama nutiseadet mõistlikult kasutada ka talvekülmas.

1. Miinuskraadide korral tarvitab nutitelefon töötamiseks tavapärasest rohkem akut, mistõttu sooja saamiseks tuleks telefoni hoida kehale võimalikult lähedal. Väljas viibides võiks eelistada telefoni hands-free seadet või võimalusel põigata kõne ajaks mõnda siseruumi.

2. Külmaga ei tasu nutitelefoni jätta autosse või kui seda teha, siis seadme säästmiseks tuleks telefon välja lülitada. Mõningat kaitset külma eest pakuvad ka erinevad telefonikatted, samuti telefoni jätmine näiteks kindalaekasse.

3. Kui nutitelefon peaks miinuskraadide tõttu välja lülituma, tasub taaskäivitamisega viivitada seni, kuni jõuad taas siseruumi ning telefon on soojenenud.

4. Krõbeda talveilmaga on soovitatav nutitelefoni aku enne pikemaajalist õueminekut täis laadida.

5. Külmaga kehtivad ka igapäevased akusäästmise nipid: soovitatav on reguleerida ekraani taustavalgust hämaramaks, vajaduse puudumisel lülitada välja bluetooth, WiFi ja GPS, sulgeda vaikimisi töötavad rakendused ja lülitada sisse energiasäästu režiim.

6. Testitulemused on näidanud, et madalatel temperatuuridel suudab AMOLED ekraan teistest ekraanidest paremini opereerida, seetõttu on külmal ajal eelistatud seisundis just selle ekraaniga varustatud nutitelefonide omanikud. AMOLED ekraan on näiteks enamustel Samsung Galaxy sarja nutitelefonidel.

7. Enamike nutitelefonide ekraane kinnastega juhtida ei saa. Lahenduseks võivad olla spetsiaalsed nutitelefonidele mõeldud kindad.

Lisaks märkis Tiitus, et mobiiltelefoni akule on igapäevaselt sobivaim töötemperatuur 0-30 plusskraadi vahel. Seetõttu tasub eelmainitud soovitusi arvesse võtta eriti just nüüd, mil ka päevane õhutemperatuur võib kohati langeda -20 ja enama kraadini.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles