E, 4.12.2023

Uuest aastast vahetub elektrimüüja pea 10 000 tarbimiskohas

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaugloetav elektriarvesti
Kaugloetav elektriarvesti Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eleringi hallatava Andmelao statistika kohaselt vahetub 1. jaanuarist elektrimüüja 9900 tarbimiskohas, sama palju oli müüja vahetajaid ka 2015. aasta alguses.

Tänase seisuga on 387 000 tarbimiskohas kasutusel tähtajaline ja 191 000 tarbimiskohas tähtajatu leping, vahendab Elering. 1. jaanuarist väheneb tähtajaliste lepingute kasutajate arv pea 7000 võrra ja tähtajatute lepingute kasutajate arv teeb sama suure tõusu. Kokku on leping elektri tarbimiseks olemas 578 000 tarbimiskohas.

Tarbimiskohti, millel puudub elektri ostmiseks leping, on pea 137 000. See näitaja uue aasta algusest oluliselt ei muutu. Kuigi elektrilepinguta tarbimiskohad moodustavad arvuliselt 19 protsenti kõikidest tarbimiskohtadest, langes novembrikuus nende arvele vaid 4,8 protsenti elektri kogutarbimisest.

Elektrimüüjate bilansiportfellide viimaste kuude turuosad on toodud allpool olevas tabelis.

Allikas:
Allikas: Foto: Elering

Eleringi sõnul on portfellide osakaalude arvutamisel on aluseks võetud piirkonna mõõdetud tarbimismahud, mis sisaldavad võrguettevõtjate võrgukadusid ning lisaks üldteenuse mahte. Arvesse ei ole võetud ette fikseeritud tarneid tarbijatele, mistõttu müüjate tegelikud müügiosad võivad tabelis toodust pisut erineda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles