T, 5.12.2023

Piparkooginäitusest võtab osa üle saja kunstniku

Linda Pärn
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Varsti saab piparkooke ka poodidest.
Varsti saab piparkooke ka poodidest. Foto: Piparkoogimaania

Näitus «Püha Piparkook» on kummardus sajandeid vanale piparkoogikunstile, millega PiparkoogiMaania tähistab oma 10-ndat sünnipäeva.

Piparkook on püha küpsetis keskajast, mille valmistamine ja kaunistamine oli suur kunst. Idamaadest toodud vürtsidest, meest ja parimast jahust tehtud hinnalised maiustused olid nii väärtuslikud, et neid kaunistati isegi puhta kullaga. Pidulikul sünnipäevanäitusel saab näha piparkoogist püha puud, hiiglaslikke inglitiibu, ikoone, reliikviaid, püha lehma, Ruhnu puukirikut ja palju muud. Lisaks pühadele piparkoogiteostele on näitusel väljas ka fotod varasematest aastatest. Muusika väljapanekule on loonud Ülo ja Ulla Krigul.

Näitusel osaleb üle 100 kunstniku. Lisaks Eesti piparkoogimeistritele on osalejaid ka Soomest ja Ungarist. Tööde tegemiseks kulus üle 300 kg tainast. Uuendusena on kogu näituse toimumise ajal võimalik osaleda piparkoogi töötubades, mida iga päev viivad läbi PiparkoogiMaania kunstnikud. Galerii keldrikorrusel on piparkoogiköök, kus saab aimu kuidas küpsetati piparkooki keskajal, proovida vitraažakende valmistamist ja palju muud põnevat.

Näitus on avatud Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Pärnu mnt 6. 

18. dets. - 9. jaan. kell 11.00 - 18.00

24. dets. ja 31. dets. kell 11.00–15.00 

Suletud 25. dets. ja 1. jaan.

Avamine 17. dets. kell 18.00.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles