Üldiselt ollagi nii, et kiireim aeg on kontserdipäev ise ja sellele eelnev. Muidu suuremat sekeldamist, mis päevatööd ja pereelu segama hakkaksid, küll ei ole. «Kokkulepped muusikutega, vajadusel tehnika ja telgi paigaldajatega, reklaamflaier, piletimüük ja ongi enam-vähem kõik,» teab Marko oma kogemusest. Tema tegutsebki enamasti üksipäini, abikaasa vahel annab ka natuke abi.
Kas naabrite unerahu kontsertidega häiritud sai, Marko ei teagi. «Eestlane ilmselt tuleks ütlema, kui talle midagi ei meeldiks. Aga keegi ei ole tulnud, nii et vist on siis okei,» loodab mees. Pigem lõõpisid naabrid ise mõnusalt kaasa. Näiteks lubasid üleaedsed edaspidi oma terrassile ka pileteid müüma hakata – et küsivad natuke vähem raha ja vaade on sama hea kui kontserdihooviltki.
Eesti artistid ei ole kuigi pepsid, teab Marko. Mõni tahab snäkki, mõni peeglit, mõni klaasi veini. Peamised nõudmised on neil tehnikale, aga mitte vahuveinile ja vaarikatele. Ines näiteks jõi pererahva koduköögis rahulikult teed ning palus perenaiselt õhtu kargusesse salligi laenuks, oli oma koju unustanud. Chalice’i kontserdi järgselt peeti koos muusikutega maha ka n-ö järelpidu, mille lõppu Marko ise ära oodada ei jaksanudki, vajus enne voodisse. Marko kogemuse järgi oskavad ka muusikud ise sellist teistmoodi kodust kontserdiõhkkonda hinnata, suhe publikuga on palju lähedasem ja vabam.
Kahe koduhoovikontserdi pealt teab Marko öelda, et see on ka tegijale endale äge. Adrenaliin on laes ja kui siis inimesed pärast positiivset tagasisidet annavad ja paluvad end edasiste ürituste tarvis listi panna, siis see on nagu kompliment. Ja uued kontserdid tulevad. Kindlasti 2016. aasta kolmel suvekuul, aga kui lumi maha tuleb, siis ehk ka midagi talvel juba.