Nordecon: kapo uurib konkurentsi kahjustava leppe sõlmimist

Gert D. Hankewitz
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toomas Luman.
Toomas Luman. Foto: Peeter Langovits.

Nordeconi börsiteate kohaselt uurib kaitsepolitseiamet kriminaalasja raames, kas on toimunud konkurentsi kahjustava kokkuleppe sõlmimise ja tegevuste kooskõlastamise katset.

Nordecon International AS teatas börsile, et 16. novembril 2010 viis kaitsepolitseiamet Nordecon Internationali tütarettevõtja Nordecon Infra ASi kontoriruumides läbi läbiotsimise, mille käigus menetleja selgituse järgi koguti dokumente ja informatsiooni seoses kahe maanteeameti riigihanget puudutava kriminaalasjaga.

Menetlustoimingute käigus kuulati üle Nordecon International gruppi kuuluvate äriühingute juhtivtöötajad. Kaitsepolitseiameti selgituse kohaselt uuritakse kriminaalasja raames, kas on toimunud konkurentsi kahjustava kokkuleppe sõlmimise ja tegevuste kooskõlastamise katset.

Nordecon Infra AS teeb kriminaalasja menetluses menetlejatega igakülgset koostööd ning on omalt poolt kinnitanud, et tema tegevus nii hankemenetlustes kui hankemenetluste väliselt on olnud igati õiguspärane.

Väljavõte konkurentsiseadusest:
§ 4.Konkurentsi kahjustava kokkuleppe, kooskõlastatud tegevuse ja ettevõtjate ühenduse otsuse keeld

(1) Keelatud on konkurentsi kahjustava eesmärgi või tagajärjega ettevõtjatevaheline kokkulepe, kooskõlastatud tegevus ja ettevõtjate ühenduse otsus (edaspidi kokkulepe, tegevus ja otsus), sealhulgas:
1) otsene või kaudne kolmandate isikute suhtes hinna- ja muude kauplemistingimuste kindlaksmääramine, sealhulgas kauba hinna, tariifi, tasu, juurde-, alla- või mahahindluse, abonement-, lisa- või täiendava tasu, intressimäära, rendi või üüri määramine;
2) tootmise, teenindamise, kaubaturu, tehnilise arengu või investeerimise piiramine;
3) kaubaturu või varustusallika jagamine, sealhulgas kolmandale isikule kaubaturule pääsu piiramine või püüd teda sealt välja tõrjuda;
4) konkurentsi kahjustava teabe vahetamine;
5) võrdväärsete kokkulepete puhul erinevate tingimuste rakendamises kokkuleppimine, millega äripartnerid pannakse ebasoodsasse konkurentsiolukorda;
6) kokkuleppe sõlmimise eelduseks tingimuse seadmine, et teine pool võtab endale kokkuleppe objektiga mitteseotud lisakohustusi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles