«Loomulikult jätkame tegelikult läbirääkimisi ka haiglate endiga, kuid see jutt, et üldse ei ole võimalik mitte kuskilt ühtegi töökohta kokku tõmmata ja mitte midagi ei ole võimalik efektiivsemalt teha, kui siiani on tehtud, ei ole üldiselt väga tõsiseltvõetav,» märkis Ossinovski, vahendas ERRi uudisteportaal «Aktuaalset kaamerat».
Ta tunnistas, et riigireformi protsess pole liikunud kõige õigemas järjestuses, kuid tõi välja, et riigihalduse ministri poolt on järgmiseks kevadeks ettevalmistamisel põhjalikum riigihalduse audit, kus siis vaadatakse üle erinevad riigihalduse efektiivsuse näitajad, mille alusel soovitakse koostada järgmisi kärpeülesandeid.
Ministri sõnul üritab sotsiaalministeerium pigem võtta tõsiselt praegust kärpenumbrit, sest järgnevatel aastatel oleks see juba keerulisem.
Eesti tervishoiutöötajate kutseliit (ETK) väljendas avalikus pöördumises muret valitsuse plaanitavate koondamiste pärast. Kutseliidu presidendi Iivi Luige sõnul ei toimu haiglates personaliressursi raiskamist juba ammu ning kõik haiglates töötavad inimesed on väga vajalikud.
Koondada tuleb üle 160 töötaja
Valitsuse kavandatud riigireformi käigus on ettenähtud koondada ligi 750 avaliku teenistuse töötajat. Kõige suurema kärpe peab läbi viima sotsiaalministeerium, kes koondab enda haldusalast 235 inimest. Sotsiaal- ja tervishoiuteenuseid pakkuvate inimeste arv tervise- ja tööministri sõnul ei vähene, küll aga tuleb regionaalhaiglates üle vaadata tugipersonali hulk ja koondada üle 160 töötaja, mis on rohkem kui kümme protsenti.