Päevatoimetaja:
Sander Silm
Saada vihje

Kuidas leida aega hobideks?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Eger Ninn
Copy
Artikli foto
Foto: SCANPIX

Ajajuhtimisekspert Ardo Reinsalu sõnul on hobidel elukvaliteedis oluline osa – nende jaoks lihtsalt tuleb aega leida.


«Esimene soovitus on ülilihtne – hobide jaoks tuleb oma kalendris planeerida konkreetne aeg. Kui ütled endale, et lähen nädala jooksul kindlasti trenni, kui selleks võimalus tuleb, siis suure tõenäosusega sa selleks aega ei leia. Hoopis kindlamini jõuad trenni, kui oled kuuks ajaks ette määranud päevad ja kellaajad, millal oma hobiga tegeled,» soovitas Reinsalu portaalis ajajuhtimine.ee.

«Muidugi võib ja tulebki neid aegu mõnikord muuta, aga vähemalt oled enda vastu aus ja oma kalendris hobi jaoks eraldi aja varunud,» lisas ta.

Kui tegemist on hobiga, mida saab harrastada muude tegevuste vahel, siis tuleks oma hobi endaga kaasa tassida. Näiteks lugemine, muusika kuulamine, kudumine, keeleõpe – neid on võimalik harrastada kellegi ukse taga oodates, enne teisi koosolekule jõudes, lõunalauas, kohvi kõrvale, bussis, lennujaamas, rongis ja paljudes muudes kohtades. Muidugi ei asenda see mõnusat omaette hobiga tegelemise tunnikest, aga mingi kasu on sellest siiski.

«Keskmiselt võib arvestada iga päev umbes30 minutit, kus tuleb kellegi või millegi järgi oodata ja miks mitte täita neid pause oma lemmiktegevusega,» selgitas ajajuhtimisekspert.

Hobi üks olulisemaid konkurente on pere või sõbrad. Kui võimalik, siis on mõistlik nakatada nemad sama hobi pisikuga, et koos veedetud kvaliteetaeg oleks ühtlasi hobiga tegelemise aeg.

«Kui on vaja minna sportima, siis aeroobikatrennis veedetud tunni asemel mine parki jooksma ja võta kaasa laps, kes kimab samal ajal jalgrattaga. Fotograafiahuviline ostab lapselegi odava «seebika» ja julgustab teda vahvaid pilte tegema. Eriti põnev on kaasata oma hobisse sõbrad, vajadusel teete mõlemalt poolt kompromisse,» lisas Reinsalu.

Kuna tänapäeval kulub erinevate asukohtade vahel liikumiseks märkimisväärne osa meie ajast, siis tuleks kombineerida hobide ja muude tegevuste asukohad, et vältida logistikale minevat aega.

«Ma ise käisin aasta aega jaapani keele kursustel ja valisin treeninguks täpselt sama aja ja koha. See tähendab, et kaks korda nädalas sõitsin linna servas asuvasse klubisse, sain 45 minutit keeleõpet ja läksin samas majas tunniks ka trenni,» meenutas ekspert.

«Lisaks kokkuhoitud sõiduajale olid kaks üheaegset hobi suurepärased motivaatorid. Olles juba ühe jaoks kohale tulnud, ei saanud ka teisest kergekäeliselt loobuda. Samamoodi on abiks kaubanduskeskustes asuvad spordiklubid või klubid, kus on olemas ka lastehoid. Leia võimalusi kombineerida oma erinevaid huvisid ja asukohti ning hoiad kokku väärtuslikku aega,» lisas Reinsalu.

Tagasi üles