R, 1.12.2023

Sorteeritud jäätmed saavad kolmkümmend uut kogumiskohta

Kerli Kivistu
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Pakendiringluse prügikonteiner.
Eesti Pakendiringluse prügikonteiner. Foto: PEETER LANGOVITS/PM/EMF

Eesti Pakendiringlus paigaldas erinevatesse Tartu ja Narva piirkondadesse 90 uut pakendikonteinerit. Liigiti sorteeritud jäätmeid saab nüüd ära anda kolmekümnes uues kogumiskohas ja igas kogumispunktis on eraldi klaaspakendite, segapakendite ning paberi konteinerid.

Eesti Pakendiringluse juhatuse esimehe Aivo Kanguse sõnul paigaldati konteinerid piirkondadesse, kus liigiti kogutud jäätmete äraandmine vajas elanikele mugavamaks muutmist. «Loodan, et laiem pakendikonteinerite võrk innustab inimesi rohkem jäätmeid sorteerima, kuna sorteerimine on suur heategu keskkonnale,» ütles Kangus.  

Segapakendi konteinerisse võib visata nii kõikvõimalikust plastist pakendid nagu näiteks toidukarbid, kastmepudelid, kile ning šampoonipudelid. Samuti käivad segapakendi hulka metallist pakendid nagu näiteks konservikarbid. Klaasikonteinerisse võib visata nii pandita taarat kui ka klaaspurke, ent eemal tuleb klaasikonteinerist hoida peegli- ja aknaklaas ning lambipirnid.

Kellukese-tüüpi segapakendi ja klaasikonteinerid on halli värvi ning märgistatud Eesti Pakendiringluse kleebistega. Hariliku prügikasti kujuga paberikonteinerid on sinist värvi.

Pakendiringluse juht meenutab, et pakendikonteineritesse ei tohi mingil juhul visata tavalist olmeprügi. «Olmeprügi viskamine pakendite sekka võib muuta selle sisu taaskasutuskõlbmatuks ning seega on kõigi korralike sorteerijate vaev olnud asjata. Iga jääde tuleb visata selleks ettenähtud prügikonteinerisse,» sõnas Kangus.

Projekti rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus Ühtekuuluvusfondi jäätmete kogumise, sortimise ja taaskasutusse suunamise arendamise meetmest. 

Uued pakendikonteinerid asuvad Narvas järgmistel aadressidel.

Haigla 5
Fama keskus (Tallinna mnt 19c)
Astri keskus (Tallinna mnt 41)
Tallinna mnt 55 parkla
Pähklimäe Maxima
Kreenholmi 39h (Maxima kauplus)
Kreenholmi 52 (Maxima kauplus)
Tallinna mnt Maxima (Tallinna mnt 19)
Tiimanni 14
Uusküla tänava ja Uusküla põigu ristumisel asuval platsil
Rakvere, Jõesuu ja A.Juhhanovi tänavate ristumiskohas

Tartus asuvad uued kogumispunktid järgmistel aadressidel.

Riia 29
Vaksali 12B
Pika/Papli tänava plats
Jalaka 56
Näsiniine tänav-Põhjatamme tänav
Mõisavahe tänav
Mäe ja Peetri tänava parkla
Aru ja Muru tänava ristmik
Ujula tänava T100 parkla
Ilmatsalu Maxima
Narva mnt Maxima
Kalda tee Maxima
Veeriku Selver (Vitamiini tn 1)
Vahi Selver (Vahi 62)
Anne Selver (Kalda tee 43)
Jaamamõisa Selver (Jaama 74)
Ringtee Selver (Aardla 114)
ETK kogumisplats (Jaama 72c)
ETK kogumisplats (Tähe 108)

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles