E, 4.12.2023

Ülemiste City tegeleb aktiivselt Venemaa firmade siiatoomisega

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ülemiste City 13-korruseline büroohoone
Ülemiste City 13-korruseline büroohoone Foto: Viktor Burkivski

Tehnoloogialinnaku Ülemiste City arendajad peavad aktiivsemalt läbirääkimisi Venemaa, Ukraina ja Suurbritannia ettevõtetega, et nad Eestisse laieneks ja Ülemiste Citys kontori avaks.

Mainor Ülemiste AS-i tegevjuht Margus Nõlvak ütles BNSile, et eelmise nädala uudis tehnoloogiakontserni HCL kontori avamisest Tallinnas on pretsedent, mis võiks järjest rohkemates välisfirmades Eesti vastu huvi äratada ja usaldust tekitada.

«Praegu tegeleme aktiivsemalt Venemaa, Ukraina, Saksamaa, Suurbritannia ja India ettevõtetega. Neis riikides on meil agendivõrgustik. Teeme palju koostööd ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS), kes tutvustab kogu Eesti ettevõtluskeskkonda,» ütles Nõlvak.

Tähtsamate turgudena tõi ta siiski välja Venemaa, Ukraina ja Suurbritannia. «Ida ettevõtted tahavad Eestisse laieneda eelkõige seetõttu, et kehtivad majandussanktsioonid Venemaal pärsivad sealsete ettevõtete EL-i turule müümist ja kahjustavad nende usaldusväärsust lääneturgudel,» rääkis Nõlvak, lisades, et ebastabiilse majanduskeskkonna tõttu mõtlevad neist paljud Eestisse laienemise peale.

«Lisaks käib meil aktiivne töö Suurbritannia tehnoloogiafirmadega. Siiamaani ei ole Suurbritannia ettevõtted siia eriti vaadanud. Üks murekoht on lennuühendused, aga samas on ka palju plusse: ettevõtte ülalpidamiskulud, kinnisvarakulud ja tööjõukulud on väga madalad. Lisaks räägime vabalt inglise keelt, mis neile meeldib,» märkis Nõlvak.

Ta tõi välja, et praegu käivadki konkreetsed läbirääkimised mitme välisettevõttega. «Osadega oleme algfaasis ja osadega keskfaasis. Kohe lähiajal kedagi ilmselt tulemas veel ei ole,» rääkis Nõlvak.

Mainor Ülemiste on rahvusvahelise müügi edendamiseks tööle võtnud meeskonna, kes koos Ülemiste Technopolisega välisfirmasid siia meelitavad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles