P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pankrotis ehitusfirma E&G vastu on 3 miljoni euro eest nõudeid

BNS
Facebook
Comments
Sõna «pankrot» kirjutatud Detroidi mahajäetud hoone seinale
Sõna «pankrot» kirjutatud Detroidi mahajäetud hoone seinale Foto: SCANPIX

Ligi 50 võlausaldajal on tänavu oktoobri alguses pankrotistunud ehitusfirma E&G vastu 3 miljoni euro väärtuses võlanõudeid; suurim võlausaldaja on Narva linn, kes nõuab ehitusfirmalt kohtus 1,3 miljonit eurot.

«Ehitusfirma omanik Artur Fjodorov oli ikka tõsine ettevõtja, see polnud mingi kolmemehefirma. Seetõttu ka palju võlanõudeid,» ütles E&G pankrotihalduriks määratud Peeter Sepper BNSile.

Sepperi sõnul on ehitusfirma saanud üle kümne kohtuhagi võlgnevuse nõudes, kuid need jäetakse praegu üle vaatamata, kuna firma pankroti korral peab nõude esitama pankrotihaldurile, mitte pankrotistunud ettevõtte vastu.

«Mitu kuud on praegu tööd tehtud, et firma endiste töötajate nõuded saaksid rahuldatud. Pankroti protsess alles käib, kuna toimkond pole suutnud endale esimeest valida ja seeõttu võib kaua minna,» ütles Sepper.

Sepper tõi välja, et E&G-l puudub igasugune materiaalne vara. «Sõidukid müüdi enne pankrotimenetlust ära. Firmal on küll mõned nõuded tellijate vastu, kes töövõtulepingud üles ütlesid, aga nende nõuete rahuldamine näib mulle väga kahtlane ja riskantne.»

Kümneid riigihankeid võitnud, kuid alltöövõtjatele 2 miljonit eurot maksmata jätnud Tartu ehitusfirma E&G pankrott kuulutati välja oktoobri alguses. Harju maakohtu poolt välja kuulutatud pankrotini viisid firmade Instflo ja E -Betoonelement avaldused.

Alates 2013. aastast on firma võitnud üle 30 riigihanke.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles