VKG avas põlevkivitöötlemise tehase Petroter III

VKG Petroter III avamine FOTO: VKG

Viru Keemia Grupp (VKG) avas neljapäeval kolmanda Petroter-tehnoloogial töötava põlevkivitöötlemise tehase Petroter III.

«Uus põlevkiviõlitehas Petroter III on samm Eesti põlevkivisektori uuendamise poole. Kasutades põlevkivi üha enam õlitootmiseks tõstame põlevkivist kättesaadava energia osakaalu. Eesti põlevkivisektor suudab Euroopa kliima- ja energiapoliitika tingimustes ellu jääda ja edukas olla, vähendades keskkonnamõju ja tõstes efektiivsust. Eesti ettevõtjate ning inseneride innovatsioon uue Petroter III tehasega just seda eesmärki täidabki,» ütles majandus- ja taristuminister Kristen Michal VKG teatel.

«Meil on täna hea meel ja uhke tunne avada järjekordne juba kolmas tehas - Petroter III. Antud projekti edukas elluviimine, vaatamata põlevkivisektori keerulisele ajastule, oli kontserni üheks peamiseks aastaeesmärgiks. Tegu on viimaste aastate kõige suurema investeeringuga erasektorisse Eestis. Petroter-tehnoloogial töötavad tehased on praktikas tõestanud investeeringute efektiivsust ning omal ajal VKGs tehtud valikute õigsust. Petroter õlitehase energiaefektiivsus on üle 75 protsenti ning tänu keskkonnameetmetele jalajälg on võrreldes seniste tehnoloogiatega kordades väiksem,» rääkis VKG juhatuse esimees Ahti Asmann.

Petroter III tehase ehitus algas 2013. aasta oktoobris ning käivitamine käesoleva aasta septembris. Varasem kogemus ja plaanijärgsed käivitamistööd aitasid kolmanda tehase viia täisvõimsuseni ühe nädalaga. Aastas töötleb üks tehas ca 1 miljon tonni põlevkivi, millest saadakse umbes 135 000 tonni õlitooteid ning lisaks ka kõrvalprodukte - elektrit ja soojusenergiat ümberkaudsete linnade kütteks.

Petroter III projekti maksumus on 84 miljonit eurot. Lisaks on tehastel ka oluline sotsiaal-majanduslik roll nii regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kolme tehase käivitamisega loodi Ida-Virumaale 300 uut otsest ja ligi 1000 kaudset töökohta.

Tagasi üles
Back