Eesti IT-juht ja MKMi asekantsler Taavi Kotka leidis Olav Harjo ettepanekuid kommenteerides, et võrku ennast muidugi füüsiliselt ära jaotada ei saa. «Kaabel on ju maa sees ja me ei hakka jagama kiude või seda, kes saab endale Abja-Paluoja ja kes Kohtla-Järve. See ei oleks mõeldav ega teostatav,» ütles Taavi Kotka.
Kotka sõnul on Olav Harju tõstatatud küsimus aga kindlasti põhjendatud. «Ma ise ei ole sihtasutuse algatamise juures olnud, kuid teema on kindlasti selline, mille tahan üle vaadata. Minu jaoks oli see väga oluline tähelepanu juhtimise koht,» sõnas Kotka.
Kotka vihjas võimalike probleemide puhuks läbirääkimistel telekomidega, et pool võrku on tegelikult alles ehitamisel ja kogu raha ei ole ära kulutatud: «Kui on näha, et see asi ei peaks riigi jaoks soodsalt lahenema, siis me ei pea ilmtingimata praegustel tingimustel teist poolt tegema. Võime ka näiteks ümber mõelda.»
Kotka heitis samas taas etteheite ELASA senisele juhile Olav Harjole. «Kus ta enne oli? Miks ta seda teemat varem pole tõstatanud? Ma olen sel kohal ju juba kaks ja pool aastat!»
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi sideosakonna juhi Tõnu Nirgi sõnul näevad Euroopa Liidu reeglid ette, et pärast toetuse saamist peab baasvõrk olema seitsme aasta jooksul abikõlblikkuse perioodi järel võrdsetel tingimustel kõigile sideettevõtjatele kättesaadav.
«Riik peab oluliseks, et ka pärast nimetatud perioodi lõppemist oleks ehitatud baasvõrk jätkuvalt võrdsetel tingimustel kõigile sideettevõtjatele kättesaadav,» selgitas Nirk riigi huvisid tulevikus. Ka Taavi Kotka on varem öelnud, et baasvõrk on loodud eesmärgiga hoida seda töös aastakümneid kui mitte aastasadu.
ELASA nõukogu esimehe Andrus Kaarelsoni sõnul pole sihtasustuse nõukogus ega asutajaliikmete seas varade jagunemine sihtasutuse likvideerimise korral kordagi päevakorda kerkinud.