Ilves: nii Eestis kui Lätis võib näha majanduse elavnemist

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Valdis Dombrovskis ja Toomas Hendrik Ilves.
Valdis Dombrovskis ja Toomas Hendrik Ilves. Foto: Viljo Pettinen / Välisministeerium

President Toomas Hendrik Ilves ütles oma tänasel kohtumisel esimesele välisvisiidile Eestisse tulnud uut ametiaega alustavale Läti peaminstrile Valdis Dombrovskisele, et nii Eestis kui Lätis võib näha majanduse elavnemist.

«Läti peaministri uue ametiaja esimene välisvisiit Eestisse näitab tuhandest sõnast paremini meie kahe maa tihedat läbikäimist ja kindlaid omavahelisi suhteid,» ütles president Toomas Hendrik Ilves tänasel kohtumisel Läti valitsusjuhi Valdis Dombrovskisega, kes hilijutiste parlamendivalimiste järel moodustas taas valitsuse, vahendas presidendi kantselei pressiesindaja.

President Ilvese sõnul on nii Eestis kui Lätis näha majanduse elavnemist, mis lubab eeldada, et kriisi põhi on selleks korraks läbitud.

«Ent konservatiivne eelarvepoliitika ja riigi kulude väga hoolikas kontrollimine on jätkuvalt möödapääsmatud, vastasel juhul muutuksid kõik meie senised ponnistused mõttetuiks,» sõnas Eesti riigipea.

President Ilves avaldas lootust, et Läti uuele valitsusele on nii Rail Baltica kui Via Baltica jätkuvalt prioriteediks ning kinnitas, et mõlemad transpordiprojektid on üks olulisemaid tahke Eestile järgmise aasta Balti koostöös.

«Soovime alustada tihedat koostööd avamaks reisirongiliiklust olemasoleval raudteetrassil Tallinn - Riia - Kaunas - Varssavi,» ütles president Ilves. «Selleks on vajalik jõuda  poliitilise kokkuleppeni Eesti - Läti - Leedu - Poola ja Euroopa Komisjoni vahel, et kõik osapooled on nõus alustama majanduslike ja tehniliste tingimuste, ehk nn «Rail Baltica Action Plan» koostamist.»

Eesti riigipea ja Läti valitsusjuht tervitasid NATO uue strateegilise kontseptsiooni valmimist ning rõhutasid, et alliansi tugevus ja usutavus sõltub iga selle liikmesmaa panusest kollektiivsesse kaitsesse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles