E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Bitcoiniga kauplemine vabastatakse käibemaksust ka Eestis

BNS
Facebook
Comments
Bitcoin
Bitcoin Foto: BENOIT TESSIER/REUTERS

Rahandusministeerium teatel muudab Eesti lähtudes Euroopa Kohtu otsusest oma senist käibemaksu puudutavat käsitlust traditsioonilise valuuta vahetamises virtuaalse valuuta, sealhulgas bitcoini, ühikute vastu ja vastupidi.

«Euroopa Kohtu eile avaldatud kohtuotsus tõi selgust Euroopa Liidu liikmesriikide erinevatele tõlgendustele bitcoinide ostu-müügi tehingutele käibemaksu kohaldamise suhtes. Kohus leidis, et käibemaksudirektiivis finantsteenustele kehtestatud käibemaksuvabastus kohaldub ka virtuaalsete maksevahenditega, nagu bitcoin, tehtavatele tehingutele,» teatas rahandusministeeriumi pressiesindaja BNSile.

Liikmesriikide erinevad tõlgendused tulenesid rahandusministeeriumi sõnul sellest, et käibemaksudirektiivi sõnastus ei kasutanud väljendeid, mis üheselt mõistetavalt oleksid lubanud maksuvabastust kohaldada ka digitaalses majanduses tekkinud alternatiivsetele maksevahenditele nagu seda on bitcoin ja teised sarnased virtuaalrahad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles