Iduettevõtja Kristo Käärmann veedab lõviosa ajast Londonis ja mööda maailma ringi reisides, kuid iga paari nädala tagant veedab ta vähemalt ühe päeva oma neli aastat tagasi asutatud ettevõtte Transferwise Tallinna kontoris.
Käärmann suhtleb oma töötajatega võimalikult palju. Ta ongi hea suhtleja – võib sekundi murdosa jooksul ette manada ameerikaliku müügimehe naeratuse ja panna sind ennast hästi tundma. On aus ja otsekohene ning hindab neid omadusi ka teiste juures. Kuigi suure osa tööelust on Käärmann veetnud ülikonda kandes rahandusmaailma gigantide juures, kasutab ta oma idufirmat juhtides võimalust ja tunneb end mugavalt teksades ja T-särgis, värvilistes sokkides ja kapuutsiga pusas. Äripäeva omistatud rikkaima eestlase tiitel ei tähenda Käärmannile midagi. Pigem häirib. Tema pangakontol pole palju raha, kindlasti mitte Äripäeva hinnatud 234 miljonit eurot, ta sõidab uhke auto asemel jalgrattaga ja elab üürikorteris, Eestis käies suisa ema juures. Tegeleb oma ettevõtet ehitades hommikust õhtuni ei vähema ega rohkema kui (pangandus)maailma muutmisega. Ettevõtjana ei lase end häirida sellest, kuidas asju varem on tehtud, ning keskendub, nägu alati naerul, ainiti tulevikule.
2011–... Transferwise’i asutaja ja tegevjuht
2007–2011 Deloitte, juhtimiskonsultant
2005–2007 – Tartu Ülikool, assistent
2004–2007 – PricewaterhouseCoopers, konsultant
2006 – Tartu Ülikool, magistrikraad, matemaatika ja arvutiteadus
Abielus moedisainer Kriss Soonik-Käärmanniga
Ütlesid hiljuti, et viimati oli sul pangakontol 2000 eurot. Kas sa palka ikka jaksad endale maksta?
Ikka. Piisavalt, et saaks toredasti ära elada. Nii endale kui ka ülejäänud neljasajale inimesele.
Juhid rahvusvahelist ettevõtet ja peaksid saama maksta endale kohe korralikku palka, millega võiks end isegi rikkana tunda.