T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lux Express tahab saada Pärnu bussiliini valitsejaks

Kerli Kivistu
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Lux Express soovib Tallinna ja Pärnu liinile lisada rohkem busse.
Lux Express soovib Tallinna ja Pärnu liinile lisada rohkem busse. Foto: Laura Oks

Lux Express esitas Maanteeametile liinilubade taotlused täiendavateks väljumisteks Tallinn-Pärnu liinil, hoolimata sellest, et varem on amet taotlused väljumiste arvu suurendamiseks korduvalt tagasi lükanud.

«Lubasime klientidele, et taotleme uusi väljumisi taas sügisel uue ühistranspordiseaduse jõustumisel, seega soovime pakkuda pärnakatele paremat sõiduplaani,» sõnas Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu.

Hetkel teevad Lux Expressi bussid nii Pärnu kui Tallinna suunal viis väljumist päevas. Lux Expressi taotluse kohaselt lisanduks mõlemas suunas veel kaks väljumist. Nii Tallinna kui Pärnu poolt lisanduks täiendavaid hommikusi väljumisi ning Tallinnast hakkaks Pärnusse saama ka senisest hiljem õhtul.

«Klientide tagasisidele tuginedes näeme, et nõudlus täiendavate väljumiste järele Tallinn-Pärnu-Tallinn liinil on reisijate poolt selgelt olemas. Samas ebamugava sõiduplaani tõttu on paljud reisijad siiani olnud sunnitud otsustama auto kasuks,» selgitas Saarpuu.

Bussiettevõtte juht lisas, et Lux Expressist on näiteks Tallinn-Tartu liinil saanud tõsiseltvõetav alternatiiv autosõidule. «Tallinna-Riia liinil on Lux Express ärireisijate seas eelistatuim transpordiviis,» tõi Saarpuu näite. Tema sõnul on ettevõtte eesmärk sama saavutada ka Pärnu liinil.

Ühistranspordiseaduse muudatused, mis hakkasid kehtima oktoobri algusest avavad kommertsveoliinide turu senisest suuremal määral. «Loodame, et Lux Expressil avaneb võimalus vastata klientide ootustele ja pakkuda klientidele mugavat, kiiret ja kvaliteetset bussiteenust senisest suuremas mahus,” lisas Saarpuu.

Viimati taotles Lux Express bussiväljumiste arvu suurendamist Tallinna ja Pärnu vahel selle aasta suvel. Maanteeamet väljastas nõusoleku reisile Tallinnast Pärnusse kell 19.30, kuid kuna taotlus rahuldati vaid ühes suunas, ei olnud Lux Expressil logistiliselt võimalik ühesuunalist väljumist korraldada. Teistele taotletud väljumistele Maanteeamet Lux Expressile luba ei väljastanud, kuna nad oleks läinud kokku teiste väljumistega ning eelistati teise bussifirma taotlust, kus oli taotletud paljude peatustega liini avamist.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles