N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kemmergupiltidest sai hobi

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments
Tabalukuga kuivkäimla Rammu saarel on küll pigem vaatamiseks kui kasutamiseks. August 2015, Jõelähtme vald, Harjumaa.
Tabalukuga kuivkäimla Rammu saarel on küll pigem vaatamiseks kui kasutamiseks. August 2015, Jõelähtme vald, Harjumaa. Foto: Rita Helisma

Viimased kolm-neli aastat avalikke käimlaid pildistanud läänlane kinnitab, et kuivkäimlaid, kus hais juba uksel pikali lööb, Eestis enam naljalt ei leia.

«No ikka on niimoodi, et inimene otsib enda jaoks vajalikke kohti,» räägib matkasõbrast läänlane Rita Helisma (53) oma 2012. aastal alguse saanud hobist – pildistada kemmerguid. «Nüüd võtan seda asja teadlikumalt – ükskõik, kas ma käin kuskil matkal, ise satun kuskil huvitavasse kohta,» muigab naine, kel alati on selleks puhuks fotoaparaat käepärast.

Suurima innustuse nende omapäraste piltide kogumiseks sai ta aga sõbranna kaudu, kes tegi Facebooki albumi «Lihtsad kemmergud OÜ», kuhu Rita heldelt enda tehtud pilte annetab – septembri alguseks oli albumisse kogunenud juba üle 110 pildi. «Lihtsalt Facebooki sõpruskond saadab talle siis neid ärakäimiskohakesi,» selgitas Helisma, kelle isiklik kollektsioon koosneb 19 kohast tehtud piltidest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles