P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Töötute arv kasvab taas

Kerli Kivistu
, reporter
Facebook
Comments
Septembris registreeritud töötute arv suurenes.
Septembris registreeritud töötute arv suurenes. Foto: Urmas Luik

Kui veel augustikuu lõpuks töötute arv langes, siis septembris registreeritud töötute arv suurenes ja kuu lõpus oli töötuna arvel 25 842 inimest ehk 433 võrra rohkem kui möödunud kuul.

Kõrgeim oli septembris registreeritud töötuse määr Ida-Virumaal (8,5 protsenti) ja Valgamaal (7,9 protsenti) ning madalaim Harjumaal (2,9 protsenti) ja Tartumaal (3,2 protsenti).

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paaveli sõnul algas sel aastal registreeritud töötuse hooajaline kasv ühe kuu võrra tavapärasest varem. Ta lisas, et septembris on oluliselt kasvanud töötavate inimeste huvi osaleda karjäärinõustamisel – kui tavapäraselt osaleb nõustamisel veidi üle poole tuhande inimese, siis eelmisel kuul osales töötavatele inimestele mõeldud karjäärinõustamisel 1029 inimest.

Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid septembri lõpus lihttöölised, teenindus- ja müügitöötajad ning oskustöötajad ja käsitöölised.

Septembrikuu jooksul lisandus 4 016 uut tööpakkumist, millest 57 protsenti sisestati töötukassa portaali kaudu. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli  8 597. Kõige suurem osakaal vahendatavatest töökohtadest oli teenindus- ja müügitöötajatele (24 protsenti). Järgnesid oskustöötajatele ja käsitöölistele (19 protsenti) ning lihttöölistele (18 protsenti) pakutavad töökohad.

Tööalasel koolitusel osales septembris 2 409 ja tööotsingu koolitusel (tööotsingu töötoas) 1 111 inimest. Tööpraktikal osales 901, tööharjutusel 538 ning tööklubis 901 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1 674 korral. Töötavatele ja mitteaktiivsetele inimestele mõeldud karjäärinõustamisel osaleti septembris 1 029 korral.

Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 30 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 37 uut töökohta. Palgatoetusega oli septembris töötamas 1 220 inimest. Lisaks osales veel 3 036 inimest erinevates teistes aktiivsetes meetmetes. Septembrikuus sai töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 3 368 inimest.

Töötukassa maksis septembris töötuskindlustushüvitist 9 327 inimesele ehk 31 protsenti kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 400 eurot ning hüvitisteks maksti kokku ligikaudu 3,3 miljonit eurot. Ligikaudu 124 euro suurust töötutoetust sai septembris 7 249 inimest ehk 24 protsenti kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa septembris 603 inimesele. Keskmine septembris määratud hüvitis oli 1 291 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 777 tuhande euro.

Töötuna on end registreerinud 4,1 protsenti 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles