Algas üle-eestiline ettevõtlusnädal

, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hanno Tomberg
Hanno Tomberg Foto: Mihkel Maripuu

Täna algas ettevõtlusnädal peateemaga «Nutikas ettevõtlus». Nädala jooksul toimub ligi 200 üritust kaheksas linnas.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir ütles, et ettevõtja on riigi ja ühiskonna tugisammas ning väärib tunnustust. «Ühiskond kestab ja areneb kiiremini tänu inimestele, kes julgevad unistada ning tahavad ja suudavad oma unistused tegudeks muuta. Just selliste inimeste eestvedamisel luuakse ühiskonnale väärtusi, olgu siis ärilistes või sotsiaalsetes ettevõtmistes,» sõnas minister pressiteates.

EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi hinnangul tuleb täna ettevõtluses toime tulemiseks omada väga laialdasi teadmisi eri elualadelt. Ettevõtluses on vastutus suurem, kuid see annab iseseisvuse ja võimalused oma unistused teoks teha.    

Täna toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus alustavatele ettevõtjatele suunatud kasvuettevõtjate päev. Üritusel on võimalik kuulda ettekandeid Derrick Mainsilt (Leapfrog, USA), Peeter Allik (AS Jalex) ja Janek Pohlalt (Tahe Outdoors AS). Päeva jooksul toimuvates töötubades saavad osalejad lahendada kaasuseid ning mõtestada, kuidas uusi teadmisi oma ettevõtte kontekstis kasutada.

Teiseks suureks sündmuseks on neljapäeval, 8. oktoobril toimuv EASi  autorikonverents «Liftiga tulevikku. Totaalne muutumine.» Noblessneri Valukojas toimuva ürituse põhirõhk on muutustel, mida ettevõtted ärimudeleid uuendades või välisturgudel avanenud võimalusi kasutades läbi teevad.

Konverentsi peaesineja on välisanalüütik Andreas Freytag (Saksamaa). Ettekannetega esinevad EASi juhatuse esimees Hanno Tomberg ning teiste seas ka Ettevõtluse Auhind 2015 tänavused nominendid Valio Eesti AS (Aasta Eksportöör) ja Adcash OÜ (Aasta Uuendaja).

Nädala tähtsündmuseks on 8. oktoobri õhtul Noblessneri Valukojas toimuv ettevõtlusgala, kus tunnustatakse parimaid ettevõtteid ja kuulutatakse välja Aasta Ettevõte 2015. Auhinnagalast teeb ülekande ERR.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles