Kui majandusaasta aruandes esinevad sellised vastuolud raamatupidamisseaduse sätetega, mille tulemusel kajastab majandusaasta aruanne olulisel määral valesti äriühingu majandusseisu, siis on rikutud võlausaldajate ning avalikkuse kaitseks kehtestatud seaduse sätteid ning seetõttu on üldkoosoleku otsus, millega selline majandusaasta aruanne kinnitatakse, äriseadustiku § 301prim lg 1 p 1 alusel tühine. Remargi korras lisas kohus, et väiksemad kõrvalekalded majandusaasta aruandes ei ole sellised puudused, mis mõjutaks otsuse kehtivust.
Milliseid järeldusi peaks sellest lahendist tegema? Esiteks, kuna äriühingu raamatupidamist korraldab juhatus, vastutab viimane muuhulgas ka raamatupidamise õigsuse ning aruannete tähtaegse esitamise eest.
Lisaks kontrollib juhatus oma tegevuse raames ka raamatupidaja (või raamatupidamisteenust osutava isiku) tegevust. Seega ei lange vastutus ebaõige majandusaasta aruande eest üksnes selle füüsiliselt ja tehniliselt koostanud raamatupidajale, vaid selle eest vastutab ka äriühingu juhatus.
Teiseks, kehtiva õiguse kohaselt saab raamatupidamise korraldamise nõuete rikkumise, andmete esitamata jätmise või ka ebaõigete andmete esitamise korral vastutusele võtta eelkõige äriühingu juhatuse.
Värskes Riigikohtu lahendis tõi Riigikohus täiendava ebaõige majandusaastaaruande järelmina välja seda kinnitanud üldkoosoleku otsuse tühisuse. Selle tuvastab küll kohus, kuid üldkoosoleku otsuse tühisuse korral ei piira seadus ajaliselt otsuse tühisusele tuginemist. Seaduses ei ole tähtaega, mille jooksul saab oma õigusi kohtus kaitsta.
Kolmandaks, tühisuse korral on otsus tühine algusest peale. Seda ei ole justkui kunagi olemas olnud. Kuna majandusaasta aruande kinnitamine on kohustuslik ning selle kinnitamata jätmisel (ja äriregistrisse esitamata jätmisel) võib äriühingut ees oodata äriregistrist kustutamine, siis toob tühine otsus endaga kaasa lisaks majandusaasta aruandes sisalduvate ebaõigete andmete parandamise vajadusele ka uue üldkoosoleku kokkukutsumise ning läbiviimise vajaduse.