N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sester soovitab RMK äriühinguks kujundada

BNS
Sester soovitab RMK äriühinguks kujundada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sven Sester
Sven Sester Foto: Erik Prozes

Rahandusminister Sven Sester soovitab keskkonnaministeeriumil kujundada Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) riigitulundusasutusest ümber tavapäraseks äriühinguks.

«Peame vajalikuks, et keskkonnaministeerium koos rahandusministeeriumi ja teiste asjakohaste ministeeriumitega analüüsiks RMK tegevuse muutmise võimalusi eesmärgiga rakendada tulevikus riigitulundusasutuse asemel tavapärast äriühingu vormi,» kirjutas rahandusminister Sven Sester keskkonnaministrile, vahendab BNS. 

Analüüsi põhjal tuleks hiljemalt järgmise aasta esimese kvartali lõpuks esitada valitsusele ülevaade ja ettepanekud koos tegevuskavaga äriühingu vormi kasutusele võtmiseks, lisas Sester.

Riigitulundusasutus on riigiasutus, mis võib osutada tasulisi teenuseid ja saada selle eest tulu.

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) teenis selle aasta kuue kuuga 75,3 miljoni euro suuruse käibe juures 4,5 miljonit eurot kasumit, mullu samal ajal oli käive samuti 75 miljonit, kuid kasum 9 miljonit eurot.

Märksõnad
Tagasi üles