T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ametiühing nõuab bussiettevõttelt palgatõusu

Berit-Helena Lamp
Facebook
Comments
Ametiühingulased nõuavad Atkolt palgatõusu.
Ametiühingulased nõuavad Atkolt palgatõusu. Foto: Mikk Mihkel Vaabel / Sakala

Transpordi Ametiühing saatis seitsmele ASi Atko Grupp kuuluvale bussiettevõttele kollektiivlepingu projekti, millega taotletakse töötajatele ligi 1000-kroonist põhipalga tõusu. Sama nõude saavad lähiajal ka kõik teised Eesti suuremad bussiettevõtted.

Transpordi ametiühing tugineb oma ettepanekutes masu-eelsele kokkuleppele tööandjatega, mis pidi juba 2009. aastal tõstma bussijuhtide alampalga 75-protsendini Eesti keskmisest.

«Kuna hinnatõus on taastunud ja majandus kasvab, võtame rahuliku joone varasemad kokkulepped jõustada,» ütles Transpordi ametiühingu esimees Peep Peterson.

Kuna ametiühing kavatseb kõiki ettevõtjaid kohelda võrdselt, peab Peterson plaani õnnestumist reaalseks.

«Oleme tõestanud, et koostöö Transpordi ametiühinguga on tulemuslik ja konstruktiivne ning aitab kaasa ettevõtte arengule,» loetles Peterson argumente, miks on tööandjatel mõistlik plaaniga nõustuda.

Transpordi Ametiühing loodab lepingud allkirjastada jaanuari alguseks.

ATKO Grupp on Eesti üks suuremaid bussikontserne, mis opereerib bussiliine Harju-, Järva-, Pärnu-, Saare-, Viljandi-, Põlva- ja Jõgevamaal. Uuest aastast lisanduvad ka liinid Valgamaal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles