Vaata, kuidas mõjutab reedene Soome suurstreik reise

Tallinki reisilaev. FOTO: Teet Malsroos

Soome transpordifirmad valmistuvad reedeseks ametiühingute streigiks ning sellest tulenevateks probleemideks reisijate piletite hüvitamisega.

Soomes toimub reedel mitmete ametiühingute üleskutsel valitsuse poliitika vastu protesti avaldav meeleavaldus, mis muu hulgas segab oluliselt bussi-, rongi- ja lennuliiklust, vahendab BNS. 

Soome ja Eesti vahel liikuvad Eckerö Line'i laevad liiklevad plaanipäraselt. Kui reisija ei jõua laevale streigi tõttu, siis on võimalik lükata piletid edasi oktoobrikuu lõpuni. Kui reisi tahetakse tühistada, siis pileti maksumust ei korvata.

Viking Line'i ja Tallink Silja laevad liiklevad plaanipäraselt. Mõlema ettevõtte reisid võivad streigi tõttu pisut viibida.

Viking Line'i teatel võidakse ostetud piletid tühistada või nende kuupäeva muuta juhul, kui reisija ei jõua streigi tõttu reisiterminali. Tühistatud pileti raha tagastatakse. Laevafirma teatel võib hilinemisi ette tulla seoses sellega, et osa töölisi on streikimas ja töötajaid on vähem. Mõjutatud on järelhaagistega ja juhita treilerite logistika.

Tallinki teatel vaadatakse streigi tõttu laevast maha jäänud inimeste piletiraha tagastamist juhtumipõhiselt. Tallink Grupi teatel ei tohiks reedene Soome hoiatusstreik mõjutada laevade väljumisi, reise ega teenuseid pardal, kuid häiritud võib olla treilerite laadimine Soome sadamates.

Reedene streik mõjutab märkimisväärselt ka Finnairi tegevusi. Klientidele, kel on lend neljapäeval, reedel või laupäeval, pakutakse võimalust lennukuupäeva muutmiseks.

Finnairi sõnul on reeded ettevõtte jaoks suurima reisijate arvuga ning streik mõjutab tuhandeid reisijaid.

Tagasi üles
Back