Entrepreneur.com on kokku kogunud 12 keskkonda, mille abil on igal huvilisel võimalik endale programmeerimise alused tasuta selgeks teha.
12 keskkonda, mille abil tasuta programmeerimist õppida
Tegu on ühe kõige populaarsema tasuta platvormiga. Olemas on HTMLi, Javascripti, PHP´d, CSSi, JavaScripti, jQuery´t, Pythoni ja Ruby´t hõlmavad kursused.
2012. aastal loodud Coursera vahendab paljude mainekate ülikoolide ja haridusinstitutsioonide pakutavaid kursuseid, seejuures ka mitmeid tasuta programmeerimiskursuseid.
EdX on tippülikoolide Harvard ja MIT koostöös loodud veebipõhise õppe platvorm, kus pakutakse mitmeid kõrge tasemega tasuta kursuseid, näiteks Harvardi ülikooli sissejuhatust arvutiteadustesse.
Udemy pakub mitmeid tasuta programmeerimiskursusi, näiteks programmeerimine ettevõtjatele - HTML & CSS ning sissejuhatust programmeerimiskeelde Python.
AGupieWare pakub tasuta USA tippülikoolide nagu Stanford, MIT, Carnegie Mellon, Berkeley ning Columbia arvutiteaduste õppekavadest lähtuvaid kursuseid.
Github pakub tasuta rohkem kui 500 programmeerimisõpikut.
Maailma üks mainekamaid tehnikaülikoole MIT on üles laadinud suure hulga kasulikke kursusi nii algtasemel iseõppijatele, kui ka edasijõudnutele.
Tegu on tarkvaarendajate kogukonnaga (üheks liikmeks on ka näiteks BitTorrenti leiutaja Bram Cohen), kes aitavad õppijatel oma oskusi lihvida ja edasi arendada.
Code Avengers pakub lõbusaid ja interaktiivseid programmeerimiskursuseid, mis õpetavad algtasemel mängude, rakenduste ja veebilehtede loomist. Iga kursuse läbimine võtab aega vaid 12 tundi.
2006. aastal loodud keskkond on üks vanimaid tasuta veebipõhist õpet pakkuvaid platvorme. Võimalik on õppida näiteks JavaScripti, HTMLi või ka CSSi.
Tegu on professionaalide ja tudengite kogukonnaga, mis aitab kaasa programmeerimise algtasemel õppimisele.
2010. aastal Google´i poolt loodud projekt, mis aitab edasijõudnutel täiendada ning arendada oma HTML5 oskuseid.