Kredex kaalub energiatõhusate kodude käendamist

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kredex
Kredex Foto: Tairo Lutter / Postimees

Kredex plaanib asuda väljastama käendust energiatõhusate eluasemete soetamiseks ja eluasemete energiatõhusaks rekonstrueerimiseks.

Kredexil on plaanis hakata väljastama eluaseme laenukäendust ka energiatõhusate eluasemete soetamiseks ja eluasemete energiatõhusaks rekonstrueerimiseks. Hetkel saavad Kredexi laenukäendust kasutada noored spetsialistid, noored pered, tagastatud eluruumis elavad üürnikud ja Kaitsevõi või Kaitseliidu veteranid, teatas Kredex.

Kredexi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on energiatõhusa eluaseme laenukäenduse väljastamise eesmärk tekitada inimestes kinnisvara soetamisel huvi hinnata elamispinna energiasäästlikkust ning tõsta inimeste teadlikkust energiatõhususest, samuti suunata inimesi valima ja ehitama energiasäästlikumaid elamispindu.

«Energiatõhusa eluaseme laenukäendus väljastatakse isikule, kes soetab energiatõhusa eluaseme või rekonstrueerib selle energiatõhusaks. Tegemist on esimese finantstootega Eestis, mille eesmärk on soodustada energiatõhusa kinnisvara soetamist,» ütles Reinsalu.

Energiatõhusa eluaseme laenukäenduse puhul tõstetakse ennekõike tulenevalt vastavate majade ja korterite kallimast maksumusest käenduse summat 50 000 euroni, teiste eluaseme laenukäenduse sihtgruppide puhul 20 000 eurot.

Kredex väljastab eluasemelaenu käendusi 2000. aastast, alates millest on Kredexi abil parandanud oma elutingimusi 24 099 leibkonda.

Energiatõhusa eluaseme laenukäenduse väljastamiseks on vaja muuta Vabariigi Valitsuse poolt «Riiklikult tagatud eluasemelaenude sihtgrupi» määrust, milles on määratletud Kredexi poolt väljastatava eluasemelaenu käenduse sihtgrupid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles