E, 4.12.2023

BNS: Tallinna Sadama süüasi on osaliselt seotud Poolaga

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna Sadama tellitud parvlaevade ehituse algus Gdanskis.
Tallinna Sadama tellitud parvlaevade ehituse algus Gdanskis. Foto: Aivar Õepa

Tallinna Sadama korruptsioonikaasus on BNSi andmetel osaliselt seotud Poolaga, kust Tallinna Sadam on tellinud kahe parvlaeva ehituse.

BNSi andmetel on kriminaalasja raames viidud esmane menetlustoiming läbi ka Poolas ning uurimine puudutab Tallinna Sadama parvlaevatehingut sealse ettevõttega Remontowa Shipbuilding.

BNSi andmetel oli just korruptsioonikahtluse alla sattunud Tallinna Sadama endine juhatuse liige Allan Kiil see, kes käis ainuisikuliselt Poolas laevahankega seotud lepinguid sõlmimas.

Samas kinnitas majandus- ja infrastruktuuriminister Kristen Michal neljapäeval, et hoolimata Tallinna Sadama juhtkonna altkäemaksuskandaalist minnakse parvlaevadehankega edasi ning hange ohus ei ole. Tallinna Sadam tagab, et kõik saaks õigeks ajaks valmis ja partneritele oleks kavatsuste osas kindlus antud. Ministeerium saab seda teha omaniku poolelt.

Kaitsepolitsei pidas Allan Kiili ja Tallinna Sadama juhatuse endise esimehe Ain Kaljuranna altkäemkasu võtmises kahtlustatuna kinni kolmapäeval. BNSi andmetel ulatuvad uurimise all olevad tehingud 2009. aastasse.

Altkäemaksu andmises kahtlustatavana on kinni peetud kolm inimest ning sellele kaasaaitamises veel kolm inimest.

Remontowa Shipbuildingu juhatuse sekretär ei kinnitanud Postimehele infot, et ettevõttes on politsei käinud Tallinna Sadama parvlaevatellimusega seoses teavet hankimas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles