R, 1.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sadama altkäemaksuga seostatakse Paldiskis tegutsevaid ärimehi

Andres Reimer
, majandusajakirjanik
Sadama altkäemaksuga seostatakse Paldiskis tegutsevaid ärimehi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üllar Raad, ESTEVE Terminal AS juhatuse liige
Üllar Raad, ESTEVE Terminal AS juhatuse liige Foto: Raul Mee, Äripäev

Postimehe allikate kinnitusel peab väide Paldiskis edukalt äri ajavate logistikaärimeeste Tõnis Pohla ja Üllar Raadi kinnipidamise kohta sadama altkäemaksuskandaali uurivate kaitsepolitseiametnike poolt paika.

Prokuratuur ei kinnitanud, kuid ei lükanud ka ümber Eesti Päevalehe väidet, et Tallinna Sadama altkäemaksuskandaali asjus peeti kinni kaks Baltic Maritime Logistics Groupiga seotud tippjuhti.

Lisaks eile altkäemaksu saamises kinnipeetud kaheksale Eesti kodanikule pole tänaseks uusi kahtlustatavaid lisandunud, kinnitas prokuratuur. Prokurörid loodavad uurijate usinusele, et esitada kohtule täna pärastlõunal vahistamistaotlus mõne korruptsioonikahtlustusega isiku suhtes.

Paldiskis tegutsevast ESTEVE Terminalist kinnitati Postimehele, et juhatuse esimees Üllar Raad ei ole alates eilsest tööle ilmunud ning ettevõttel puudub seni temaga kontakt.

Postimehe allikad kinnitasid, et Baltic Maritime Logistics Groupi nõukogu esimehe Tõnis Pohla kontoris toimus eile läbiotsimine. Pohla asukoha suhtes ei soovinud temaga seotud ettevõtete töötajad ega ka tema äripartnerid infot jagada.

ESTEVE kuulub Baltic Maritime Logistics Groupi koosseisu, mille kontor asub Ahtri tänaval Maailma Kaubanduskeskuses, jagades ruume rahvusvahelise logistikakontserniga CF&S.

Baltic Maritime Logistics Groupile kuulub 50 protsenti Paldiskis edukalt lääne luksusautode Venemaale transportimisega tegelevast ettevõttest Autolink Baltics.

Kolmapäeval pidasid kaitsepolitseiameti töötajad altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili, teatas riigiprokuratuur. Mõlemat meest kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises mitme aasta jooksul. Tegemist võib olla 40 000 eurost suuremate maksetega. Altkäemaksu andmises kahtlustatakse kolme ja vahendamises veel kolme eestlast. Enne esmaste menetlustoimingute tegemist ei ole võimalik täpsustada kahtlustuse sisu ja altkäemaksuks saadud summa suurust, teatas riigiprokuratuur.

Eile olid läbiotsimised ka Kaljuranna ja Kiili töö- ning elukohtades. Samuti otsitakse läbi mitu teist kohta.

Märksõnad
Tagasi üles