Hea uudis mobiil-ID kasutajatele

Eriti turvaline mobiil-ID SIM-kaart. FOTO: Elisa

Kui seni said üliturvalisi ja senisest kauem  kehtivaid  mobiil-ID SIM-kaarte vaid Eesti Telekomi kliendid, siis alates sellest nädalast saavad neid ka Elisa ja Tele2 kliendid.

Ka Elisa, kel sel aastal on olnud probleeme välja reklaamitud mobiil-ID pakkumisega, hakkab alates tänasest pakkuma üliturvalisi SIM-kaarte. Uutel kaartidel on kolmik SIM-id, milles on olemas nii nano-, mikro- kui ka tavaline SIM-kaart. .

 Uut mobiil-ID teenust saab kasutada kõikides mobiiltelefonides, alustades vanematest nuppudega telefonidest kuni kõige värskemate nutitelefonide tipp-mudeliteni välja. Koos uue mobiil-ID SIM-kaardiga saab klient ka uue rakenduse, mis võimaldab teenust varasemaga võrreldes oluliselt mugavamalt kasutada.

«Tele2-l mobiil-ID SIMe jagub ning ka Tele2 poodidesse jõuab käesoleval nädalal partii uue turvalisuse tasemega SIM-kaarte, mis võimaldavad klientidele pakkuda teenust sertifikaatidega, mis kehtivad viis aastat,» rääkis Tele2 pressiesindaja Hans Saarvelt. Ta lisas, et tehnoloogilistelt näitajatelt on kõigi kolme operaatori uued SIM-kaardid väga sarnased. 

EMT ja Elioni esindused väljastavad uusi ja senisest veelgi turvalisemaid Mobiil-ID SIM kaarte alates veebruarist. Kuigi Mobiil-ID on turvaline ka täna, võimaldavad uued SIMid turvalisuse taset veelgi tõsta. Tänaseks on EMT klientide seas ligi 52 000 Mobiil-ID kasutajat ning digitaalse isikutunnistuse kasutajate hulk kasvab pidevalt.

Uute SIM-kaartide kaitstust tõstab kaardile lisatud kõrgema turvalisuse tasemega krüptograafiline algoritm. Lisaks saab klient enda mobiiltelefoni ka uue rakenduse, mis võimaldab mobiil-ID teenust varasemast mugavamalt ja kiiremini kasutada.

Tänu uuele turvatasemele saab kliendile pakkuda mobiil-ID-d pikema sertifikaatide kehtivusajaga, mida käesoleva aasta algusest ka politsei-ja piirivalveamet (PPA) senise kolme-aastase kehtivusajaga mobiil-ID vormis isikutunnistuste asemel hakkas viie-aastase kehtivusajaga pakkuma.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back