R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Liit: Vene turistide arv on langenud kriitilise piirini

BNS
Facebook
Comments
Peale vaheaega saabus taas esimene Moskva-Peterburi-Tallinn rong Balti jaama.
Peale vaheaega saabus taas esimene Moskva-Peterburi-Tallinn rong Balti jaama. Foto: Postimees

Viimaste kuude statistika näitab, et Vene turistide arv Eestis on langenud kriitiliselt madala piirini, kus rohkem kukkuda ei ole võimalik, ütles Eesti hotellide ja restoranide liidu (EHRL) juhatuse esimees Verni Loodmaa.

«Statistika näitab, et Vene turistide arv on tänavu järjekindlalt vähenenud kõikidel kuudel,» ütles Loodmaa BNSile. Juunis vähenes Vene turistide arv majutusasutustes 31 protsenti ja juulis 5 protsenti.

Loodmaa sõnul teeb Vene turistide langus turismi- ja majutusettevõtted väga murelikuks. «Tänane sõnum, et rubla tase euro suhtes on rekordmadalal, kindlustunnet tulevikuks juurde ei anna,» rääkis Loodmaa.

Ta lisas, et Vene rubla ostujõu vähenemine euro suhtes ongi peamine põhjus, miks Vene turistide arv rekordiliselt väike on, sest venelasele Eestis olla tegelikult meeldib. «Eks on riike, kus Vene turistide arv on veel drastilisemalt langenud, näiteks Soomes,» ütles Loodmaa.

Loodmaa hinnangul said 2015. aasta alguses kõige suurema löögi Tallinna ja Ida-Virumaa majutusasutused, kui langus oli väga järsk.

Vene rubla kukkus esmaspäeval dollari suhtes taas kord rekordmadalale tasemele, kui ühe dollari eest sai 71 rubla.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles