LHV oli sunnitud looma oma sularahaautomaatide võrgu

LHV avas esimesed sularahaautomaadid - esimene kasutaja oli LHV juhatuse esimees Erki Kilu. FOTO: Eero Vabamägi

Kodumaine pank LHV avas täna oma esimesed sularahaautomaadid – üheksa Tallinnas ja ühe Tartus.

LHV panga juhatuse esimees Erki Kilu ütles, et automaate oli eelkõige tarvis äriklientidele, kellel on vaja sularaha pangakontole sisse maksta – seda teenust ei saanud LHV kliendid seni kasutada ka teiste pankade automaatides. Raha sai ja saab sealt endiselt välja võtta, kuid summalt võetakse üheeurone teenustasu.

Küsimusele, miks ei teinud LHV mõne teise pangaga ühist sularahaautomaatide võrku, vastas Kilu, et ta pidas selleks kolm aastat edutult läbirääkimisi.

LHV esimesed sularahaautomaadid asuvad suuremates linnades, kuna pank näeb oma klientidena eelkõige just linnainimesi ning ka edasisi laienemisplaane vaadatakse pigem linnade kui riikide kaupa. Kontorivõrku pank laiendada ei plaani ning nii Tallinna kui ka Tartu kontorid jäävad sularahavabaks.

Kilu sõnul on LHV täitnud oma eelmise eesmärgi saada Eestis viie suurima panga hulka, uus siht on jõuda kolme hulka. Seda toetab ka fakt, et mitmed Skandinaavia pangad on jaeärist lahkumas. «Danske, DNB on juba  lahkunud, Nordea on ka oma kohta otsimas,» ütles Kilu.

Seega tahab LHV täita vabaks jäänud turuosa ning usutakse, et kui hästi teha, siis jagub kliente alati. Täna on Kilu sõnul LHV-l 70 000 klienti, kellest 55 000 on eraisikud ning 15 000 väike- ja keskmised ettevõtted.

Järgmise aasta jooksul lubab pank minna ka börsile, avalikult noteeritakse võlakirjad Tallinna Börsil juba septembris.

Tagasi üles
Back