Sester: Kreeka reformid peavad jätkuma

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sven Sester
Sven Sester Foto: Sander Ilvest

Kreekas käivitatud reformid peavad igal juhul jätkuma, ütles rahandusminister Sven Sester kolmapäeval, kui euroala rahandusministrid kiitsid ametlikult heaks Kreeka uue 86 miljardi euro suuruse abipaketi esimese osamakse.

«Laenuga kaasas käivad tingimused on liikmesriikide poolt varem kokku lepitud ning Kreekas peavad reformid jätkuma ja juba vastuvõetuid tuleb korralikult rakendada. Abiprogrammi laenumaksed saavad toimuda vaid pärast kokkulepitud muutuste ja reformide seadustamist,» rõhutas Sester.

«Euroopa Stabiilsusmehhanismi juhid kiitsid täna heaks ESM-i tegevjuhi ettepaneku finantsabi kokkuleppest Kreekaga,» ütles ESM-i nõukogu avalduses.

Nõukogu koosneb 19 euroala rahandusministritest.

Kohtumisega lähedalt seotud allikas ütles, et Kreeka saab otsekohe 23 miljardit eurot.

Euroopa Komisjoni eurovolinik Valdis Dombrovskis ütles, et roheline tuli esimesele osamaksele võib tähistada Kreekale uue ajastu algust.

«Kreeka võimudel on võimalus taastada finantsstabiilsus. Reformide elluviimine on see, mis lõpuks loeb,» säutsus Dombrovskis Twitteris.

Esimeses osamakses eraldatakse 10 miljardit eurot Kreeka pankade rekapitaliseerimisele ning veel 13 miljardit kasutatakse osaliselt selleks, et maksta tagasi 3,4 miljardi euro suurune laen Euroopa Keskpangale, ja 7,16 miljardi euro suurune laen, mille Euroopa Liit andis Ateenale juulis, et võimaldada täita eelmisi kohustusi Euroopa Keskpanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ees.

Esimese osamakse ülejäänud kolm miljardit eurot eraldatakse septembris ja oktoobris tingimusel, et teatud reformid on ellu viidud, ütlesid ametnikud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles