T, 28.11.2023

Piimatootjad nõuavad kriisi tõttu riiklikku rahalist toetust

Georgi Beltadze
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lehmad
Lehmad Foto: SCANPIX

Venemaa impordipiirangud ja kevadel Euroopa Liidus kaotatud piimakvoot on Eesti piimandussektori viinud juba terve aasta kestnud kriisi, millest väljatulekuks on kiiremas korras vaja riiklikku rahalist toetust, leiavad tootjate esindajad.

Abimeetmete taotlemiseks saadavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Põllumeeste Keskliit ja Eesti Piimaliit homme valitsusele ühispöördumise, vahendas ERR Uudised  «Aktuaalset Kaamerat».

Kui veel eelmise aasta augustis oli piima kokkuostuhind ligi 30 senti liitri kohta, siis tänavu augustis maksab piimaliiter 21-23 senti, mis on vähemalt viimase kümne aasta kõige madalam kokkuostuhind.

Põllumajandusministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti sõnul küsitakse Euroopa Komisjonilt septembris riikliku toetuse maksmise luba uuesti. Iseasi muidugi, kas eelarvest ka raha leitakse, et see summa tootjatele ka maksta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles