Lone Pine vs. Kanada, milles nõutakse 250 miljonit Kanada dollarit pärast seda, kui Quebeci provints kehtestas keskkonnaprobleemide tõttu hüdrolõhkumisele moratooriumi.
Veolia vs. Egiptus seoses otsusega tõsta miinimumpalka, tuginedes väitele, et see kahjustab ettevõtte kasumit.
Liibüalt mõisteti Kuveidi ettevõtte kasuks välja 935 miljonit USA dollarit turismiprojekti tühistamise tõttu reaalsetest ja kindlatest võimalustest saamata jäänud tulu eest. Sealjuures oli investor investeerinud projekti ainult 5 miljonit USA dollarit ja ehitust polnud alustatud.
Micula kaebas Rumeenia vahekohtusse investeeringu pärast, mille ta oli teinud enne riigi ühinemist ELiga ja milles ta kasutas valitsuse äristiimulit (soodustusi). Kui Rumeenia ühines EL-ga, katkestas ta stiimulite (soodustuste) programmi, et täita riigiabi eeskirja. Vahekohus määras 116 000 USA dollari suuruse hüvitise, lisaks intress (kokku hinnanguliselt 250 000 USA dollarit), kahepoolsest investeerimislepingust tulenevate kohustuste täitmata jätmise eest. 2014. aastal tegi aga EL konkurentsi peadirektoraat Rumeeniale ettekirjutuse, andes esialgse korralduse mitte maksta, sest see kujutaks endast ebaseaduslikku riigiabi. Vaatamata sellele on vahekohtunikud andnud Miculale loa esitada hüvitise nõue USA kohtutesse, kasutades New Yorgi konventsioonile viitavat klauslit.
Riikliku kohtu ebasoodsaid kohtuotsuseid on vaidlustatud kui «sundvõõrandamist», sealhulgas USA farmaatsiaettevõtte Eli Lilly 500 miljoni USA dollari suurune hagi Kanada vastu, milles väidetakse, et föderaalkohtu langetatud otsused kahe patenditud ravimi kohta rikuvad ettevõtte investoriõigusi. See on patendiomanikust farmaatsiaettevõtte esimene katse kasutada USA kaubanduslepingute klausleid selleks, et saavutada suuremat monopoolset patendikaitset.