Arco kinnisvarakommentaar: kolmandik müügipakkumistest on uued korterid

Aivar Õepa
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Arco Vara Tallinna elamispindade osakonna juht Agur Tammistu.
Arco Vara Tallinna elamispindade osakonna juht Agur Tammistu. Foto: Toomas Huik

Arco Vara teatel täieneb Harjumaa ja Tartumaa uusarenduste nimekiri järjest eelmüüki tulevate suuremate ning väiksemate arendusprojektidega, mistõttu lisandub iga kuu pakkumisse sadu uusi kortereid. Selle tulemusel ulatub Harjumaa ja Tartumaa aktiivses müügis olevate uute korterite arv juba ühe kolmandikuni müügis olevate korterite üldarvust.

Mujal suuremates linnades on korterite pakkumine ettevõtte hinnangul stabiilne.

Tänavu esimese kahe kvartaliga sai Tallinnas ehitusloa 665 uut korterit, 46,9 protsenti rohkem kui mullu samal perioodil. Arco Vara Tallinna elamispindade osakonna juhi Agur Tammistu sõnul võib arvata, et uute korterite osakaal suureneb veelgi.

«Lisaks väärib tähelepanu, et juunis hüppas broneeritud uute korterite arv viimase poole aasta kõrgeimale tasemele, üle 400,» ütles ta. «Müügis olevate järelturu korterite arv ei ole viimastel kuudel järske üleshüppeid teinud. Pigem on järelturu pakkumine vähenenud ja kortereid on antud paremate aegade ootuses üürile.»

Tartus müüakse Arco Vara Tartu uusarenduste maakleri Janika Tootsi sõnul kuu aja jooksul keskmiselt 30 uut korterit. «Tartu korteriturgu võib iseloomustada sõnaga stabiilne, müügis on umbes 1600 korterit, millest aasta alguses oli uusi kortereid 400.»

Juuli seisuga on Tartus pakkumisel alla 300 vaba korteri. Uute korterite maht moodustab Arco Vara andmetel kogupakkumisest täna ligi 24 protsenti.

«Eelistatakse kortereid Tartu kesklinnas ning selle ümbruses,» ütles Toots. «Kuna valikut uute korterite turul on, ei kiirusta ostjad kohe ostma, nad käivad ja uurivad enne põhjalikult, kui langetavad ostuotsuse. Hinnad püsivad suhteliselt kõrgel tasemel, hinnatõusuks ruumi ei ole, pigem hinnad langevad.»

Tagasi üles