Haapsalu Iloni imedemaa töötaja sõnul keelas uus muuseumiseadus perepileti müümise, kultuuriministeerium lükkab selle väite ümber.
Suvitajad jäid kummalisel põhjusel ilma perepiletita
«Perepiletit pole, kuna muuseumiseaduse muutmisega olla see mullu riigi muuseumides ära keelatud,» öeldi lastega Haapsalus puhanud perele.
«Muuseumiseaduse kohaselt on riigimuuseumidel ja riigi sihtasutustel kohustus kehtestada eraldi hind piletile, mis võimaldab ühise soodsama sissepääsu muuseumisse kuni kahele täiskasvanule koos alaealiste lastega,» selgitas kultuuri ministeeriumi avalike suhete esindaja Kai-Ines Nelson.
Kuni 2014. Aastani kehtinus seaduses see säte puudus ja siis otsustas iga muuseum ise, kas ja kellele ta soodustust teeb. «Tavaline oli see, et piirati laste arvu (nt mitte üle kolme) või nõuti, et kindlasti peaks need kaks täiskasvanut olema ema ja isa,» kinnitas Nelson. Ta toonitas, et uus seadus ei keela perepileteid, vaid vastupidi: laiendab soodustuse saajate ringi. «See on laiem kui nn perepilet, mis on tegelikult kõnekeelne mõiste ning ei ole kunagi olnud seadusega reguleeritud,» lisas ta.
Iloni imedemaa juhataja Liina Valdmanni sõnul neil perepiletiti ei ole, kuid on pere sooduspääse. «Kui muidu on täispilet kuus eurot, siis pereliige saab selle osta viie euroga,» selgitas ta. Lastele sooduspileteid ei müüda. «Meil on tegevuskeskus, siis on tegu programmipiletiga, galeriid saavad kuni kaheksa-aastased külastada tasuta,» põhejndas Valdmann lastepileti puudumist.
Kultuuriministeeriumi esindaja sõnul ei eksi Iloni imedemaa seaduse vastu, kuigi perepiletit neil ei ole. Ei, nad ei eksi seaduse vastu.
«Seaduse mõte on lihtsalt see, et koos tulles oleks soodsam. Kui palju soodsam, kuidas seda arvutada ja kas anda üks ühine või mitu üksikut piletit, ei ole ette kirjutatud,» rääkis Nelson.