P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Varoufakis astub tagasi

BNS
Facebook
Comments
Kreeka rahandusminister Gianis Varoufakis (vasakul) ja peaminister Alexis Tsipras.
Kreeka rahandusminister Gianis Varoufakis (vasakul) ja peaminister Alexis Tsipras. Foto: SCANPIX

Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakis teatas esmaspäeval, et lahkub ametist vaatamata kreeklaste otsusele lükata võlausaldajate reformiettepanekud tagasi.

«Varsti pärast referendumitulemuste teatavakstegemist sain teada, et mõned eurogrupi osalejad ja «valikulised» partnerid eelistavad minu «puudumist» oma kohtumistelt; idee, mida peaminister hindas kokkuleppele jõudmise seisukohalt potentsiaalselt kasulikuks. Sel põhjusel lahkun täna rahandusministeeriumist,» ütles Varoufakis oma blogis pärast otsuse eelnevat teatavakstegemist Twitteris.

Kreeka pühapäeval peetud referendumil ütles laenuandjate abipaketi tingimustele «ei» 61,31 ja «jah» 38,69 protsenti valijatest. Referendumil osales 62,5 protsenti valijatest.

Ametist lahkuv rahandusminister hoiatas, et referendumi tulemus on demokraatlike õiguste eest peetavate võitluste «hind.»

«Meie valitsusele antud suur kapital tuleb investeerida koheselt JAH-vastusesse kohasele lahendusele,»  lausus Varoufakis, kutsudes Kreekat sõlmima laenuandjatega kokkulepet, mis hõlmab «võla restruktureerimist, vähem kokkuhoidu, ümberjagamist puudustkannatavate kasuks ja tegelikke reforme.»

Avameelne ja värvikas Varoufakis on alates jaanuari lõpust, mil vasakradikaalse Syriza juhitav valitsus Kreekas võimule tõusis, vürtsitanud eurogrupi kohtumisi keeldumisega järgida tavasid.

«Kavatsen kanda kreeditoride põlastust uhkusega,» lubas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles