N, 30.11.2023

Euroopa institutsioonid jõudsid kokkuleppele rändlustasude kaotamises

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nutitelefon.
Nutitelefon. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Teisipäeva varahommikul jõudsid Euroopa Komisjon, Euroopa Parlament ja Euroopa Liidu Nõukogu kokkuleppele mobiilside rahvusvahelise rändlustasude kaotamises 2017. aastaks.

"Läbimurre! Rändlustasude kaotamine 2017. aasta lõpuks. Avatud internet kõigile. Jõudsime poliitilise kokkuleppele," kirjutas Euroopa Komisjoni digitaalmajanduse ja -ühiskonna volinik Günther Oettinger sotsiaalmeedia vahendusel.

"Oleme kõik oodanud rändlustasude lõpetamise tähtaja kindlaks määramist ja võrguneutraalsuse kehtestamist. Suur tänu Euroopa Liidu eesistujale Lätile ja kõigile läbirääkijatele kokkuleppe saavutamise eest," kirjutas digitaalse ühisturu eest vastutav Komisjoni asepresident Andrus Ansip samuti sotsiaalmeedia vahendusel.

Euroopa Liidu Nõukogu teatest selgub, et esialgne kokkulepe saavutati pärast 12 tundi kestnud läbirääkimisi. Leppe peavad heaks kiitma kõik liikmesriigid. Vastavalt kokkuleppele peaksid rändlustasud kaduma alates 2017. aasta 15. juunist. Telekomifirmadele jääb õigus piirata rändluse kuritarvitamist. Rändlustasud vähenevad juba 2016. aasta maikuust 5 eurosendile minuti eest, 2 sendile sõnumite eest ja 5 sendile megabaidi mobiilse interneti eest.

Samuti leppisid osapooled kokku, et üle Euroopa Liidu tagatakse netineutraalsus, võrguoperaatorid peavad tagama ühetaolise kohtlemise kõigile klientidele ning internetiliikluse piiramine on lubatud ainult kaitseks küberrünnakute vastu. Lubatud on kõrgematasemelise teenuse pakkumine, kuid tagatud peab olema üleüldine ligipääs.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles