R, 1.12.2023

Juulist vahetab elektrimüüjat 1300 tarbimiskohta

Anette Parksepp
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Üldteenust kasutatakse praegu 136 000 majapidamises.
Üldteenust kasutatakse praegu 136 000 majapidamises. Foto: Caro / Froese

Eleringi hallatava Andmelao statistika kohaselt vahetab juulikuust elektrimüüjat enam kui 1300 tarbimiskohta.

Mai alguses oli elektrimüüja vahetajaid üle 600 ja juuni alguses üle 400. Tavapäraselt on müüjavahetus aktiivsem kvartali alguses.

Kokku on praegu leping elektri ostmiseks olemas enam kui 576 000 tarbimiskohas. Viimase kuu jooksul on elektrilepingute üldarv kasvanud 800 võrra. Ligi 410 000 tarbimiskohas on elektrimüüjate edastatud andmete kohaselt kasutusel tähtajaline ja 166 000 tarbimiskohas tähtajatu leping.

Tarbimiskohti, kus elektrileping puudub ehk kasutatakse üldteenust, on praegu 136 000. Kuu ajaga on näitaja vähenenud ligi 400 võrra. Kui lepingute üldarvu järgi kasutab üldteenust 19 protsenti kõikidest tarbimiskohtadest, siis tarbitud elektrikoguse alusel oli nende osakaal elektri tarbimises maikuus vaid kuus protsenti.

Elektrimüüjate bilansiportfellide viimaste kuude turuosad on toodud allpool olevas tabelis. Portfellide osakaalude arvutamisel on aluseks võetud piirkonna mõõdetud tarbimismahud, mis sisaldavad võrguettevõtjate võrgukadusid ning lisaks üldteenuse mahte. Arvesse ei ole võetud ette fikseeritud tarneid tarbijatele, mistõttu müüjate tegelikud müügiosad võivad tabelis toodust pisut erineda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles