Eesti parim e-teenus 2015 on e-residendiks taotlemise keskkond

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti 2015. aasta parima e-teenuse võitjad
Eesti 2015. aasta parima e-teenuse võitjad Foto: ria

Ekspertidest koosnev žürii valis Eesti 2015. aasta parimaks e-teenuseks e-residentidele digitaalse ID taotlemise keskkonna, mis juba teenuse käivitamise avanädalal tõstis Eesti e-residentsust taotlevate inimeste hulka mitukümmend korda. 

Žürii esinaise Aet Rahe sõnul lähtus žürii otsust tehes eeldusest, et e-residentsuses on peidus suur potentsiaal, mis aitab kasvatada Eesti majandusruumi tervikuna.

«Kaalutlemisel püüdsime hinnata mitte puid, vaid metsa puude taga. E-residentsus avab uusi võimalusi, mida on raske veel  konkreetsetesse numbritesse arvestada, kuid kui eesti insenerirahvas seljad kokku paneb, siis ei ole kahtlustki, et suudame välja mõelda uusi nutikaid teenuseid,» sõnas Rahe.

Lisaks peavõitjale valis žürii välja ka võitjad erasektori, avaliku sektori ja kodanikuühiskonna e-teenuste kategooriates.

Avaliku sektori e-teenuste kategoorias võitsid maanteeameti e-teenused, mis võimaldavad sõiduki tausta kontrollida, juhilubasid vahetada ning sõiduki omanikku elektrooniliselt vahetada. Maanteeameti hinnangul aitab ainuüksi juhiloa elektrooniline väljastamine hoida sel aastal kokku 5000 ametnikutöö tundi.

Erasektori e-teenuste kategoorias võitis Barking, mis aitab parkimiskohtade omanikel tuua vabad parkimiskohad turule. Tänaseks on Barking sel moel laiemalt kasutatavaks teinud juba rohkem kui 1300 parkimiskohta Tallinnas.

Kodanikuühiskonna e-teenustest võitis Eesti Filmi Andmebaas, mis koondab informatsiooni kõikide Eesti filmide kohta.

Parima e-teenuse publikupreemia võitis aga Sport ID, mille poolt hääletas Facebookis rohkem kui 600 kasutajat. Sport ID aitab ettevõtetel ja asutustel paremini hallata töötajate sportimiskulusid koondades muuhulgas erinevad spordikulude kompenseerimiseks mõeldud tšekid üheks arveks.

Eesti ettevõtted, organisatsioonid ja eraisikud esitasid parima e-teenuse konkursile 67 e-teenust. Avaliku sektori teenuseid konkureeris 22, erasektori teenuseid 39 ning kodanikuühiskonna teenuseid 6. 

Konkursi kandidaatide seast valitakse välja ka teenused, mis esindavad Eestit rahvusvahelisel e-teenuste konkursil World Summit Award.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles